1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 1,2 Milyon Vatandaşa Pandemi Nakdi Desteği Yapıldı! 1000 TL Destek Sorgulama Nasıl Yapılır? E devlet başvuru şartları
1,2 Milyon Vatandaşa Pandemi Nakdi Desteği Yapıldı! 1000 TL Destek Sorgulama Nasıl Yapılır? E devlet başvuru şartları

1,2 Milyon Vatandaşa Pandemi Nakdi Desteği Yapıldı! 1000 TL Destek Sorgulama Nasıl Yapılır? E devlet başvuru şartları

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemiden ötürü yapılan 1000 liralık nakdi destek hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı...

A+A-

Aile,Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemiden ötürü yapılan 1000 liralık nakdi destek hakkında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu Biz Bize Yeteriz kampanyasında toplanan 2 milyar lirayı geçen para ile yaklaşık 1,2 milyon aileye 1000 liralık destek sağlandığını açıkladı. Bu kampanya vesilesiyle pandemiden maddi açıdan olumsuz etkilenen ailelerin sıkıntıları bir nebze giderilmiş oldu. Bakan, açıklamanın tamamını twitter üzerinden gerçekleştirdi. Böylelikle, daha önce iki defa yapılan pandemi desteği, yapılan açıklama ile 3. faza çıkarılmış oldu. 3. fazdan faydalanabilmek için çeşitli şartlar bulunmakta. Şartları karşıladığınız takdirde sizler de 1000 liralık nakdi desteğin sahibi olabilirsiniz.

1000 Lira Nakdi Destek Şartları

Gerekli şartlardan ziyade bu destekten faydalanamayacak olanları saymamız yeterli olacaktır. Aşağıda yer alan gruplardan birine dahil değilseniz başvuruda bulunabilirsiniz. Her hane için bir kişi başvuruda bulunmak zorundadır. Aynı haneden ikinci kişi başvuruda bulunur ise ikinci başvuru dikkate alınmayacaktır. İşte destekten faydalanamayacak gruplar:
  • Emekli maaşı alanlar
  • Kamuda çalışanlar
  • Memur olanlar
  • Kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar
  • İşsizlik maaşı alanlar
Yukarıda saydığımız gruplardan herhangi birine dahil değilseniz sizler de pandemi desteğinin 3. fazından yararlanabilirsiniz. Başvuruda bulunarak değerlendirme sırasına girmelisiniz. 1. ve 2. faza başvurmamış veya kendisine nakdi destek çıkmamış olanlar 3. faza muhakkak başvurmalarını Haber Kervanı olarak önermekteyiz. Devletimiz, vatandaşa maddi destek konusunda yoğun çaba sarfetmektedir. https://twitter.com/ZehraZumrutS/status/1289479639488843776

Daha önce para alanlar yine alabilir mi?

Pandemiden ötürü aylarca işsiz kalan hane çalışanlarının nakdi destekten birden fazla faydalandığı görülmüştür. 1. ve 2. fazda da kendisine yardımda bulunulan birçok vatandaş mevcuttur. Eğer ilk iki fazda nakdi destekten faydalanamadıysanız 3. faz başvurusunda bulunmayı göz ardı etmeyiniz.

Nakdi Destek e-devlet Sorgulama

Nakdi destek sonuçlarını e devlet üzerinden rahatlıkla sorgulayabilirsiniz. Sorgulama işlemi için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu  adresine giderek rahatlıkla sonuçları görebilirsiniz. Aynı şekilde başvuru yapmak isteyenler de bu link üzerinden işlem gerçekleştirebilir. E devletin sağladığı kolaylıklar neticesinde kuyrukta beklemeden gerek başvuru gerekse sonuçları öğrenmek dijital ortamlardan kolaylıkla sağlanıyor.

1000 TL Pandemi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her haneye ait bir kişinin başvurması gerekmektedir. Memur olanlar, kamuda çalışanlar, emeklilik maaşı alanlar, işsizlik ödeneğinden faydalanan ve devletimizin yeni uygulamaya koyduğu kısa çalışma ödeneğinden faydalananlar kapsam dışındadır. Saydığımız gruplara dahil olmayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Herkesin bilmesi gereken önemli bir kısım var. Başvurular yoğunluk olmaması ve düzenin sağlanması adına TC kimlik numarasının son hanesine göre farklı günlerde gerçekleştirilecektir. TC numarasının son hanesi 0 olan vatandaşlar pazartesi başvurabilecekken, 2 olanlar salı, 4 olanlar çarşamba, 6 olanlar perşembe ve son olarak 8 olanlar ise cuma günü başvuruda bulunabilecek. Haftasonu cumartesi ve pazar günleri ise TC'ye bakılmaksızın herkes başvurabilir. Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığı'nın almış olduğu kararlar neticesinde sizler de maddi desteğe ihtiyaç duyuyorsanız gerekli şartları sağladığınız takdirde e devlet üzerinden gerekli başvuruyu sağlamanız mümkün. Sonuçları dijital ortamdan takip edeceğiniz için herhangi bir sağlık riski teşkil edilmeyecek.  
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.