Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,87
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

14 Şubatta Okullar Tatil mi? 14 Şubat 2019 Okul Tatili Kaç Gün?

14 Şubatta Okullar Tatil mi? 14 Şubat 2019 Okul Tatili Kaç Gün?
  • 13.02.2019

14 Şubat Sevgililer günü geldi çattı. Peki 14 şubatta okular tatil mi? Tatilse 14 Şubat 2019 okul tatili kaç gün? İşte tüm detaylar…

14 Şubat Sevgililer Günü

Dünyanın her gününde sevgililer günü olarak anılan 14 Şubat, sevgiyi belli etmek, aşk tazelemek ve en önemlisi sevdiğinizi mutlu etmek için en güzel ve özel günlerden biridir. 14 Şubat tarihinde sosyal medyada sevgili fotoğrafları, normal hayatta ise elinde güllerle gezenler, kafelerde uygulanan kırmızı konseptler dikkat çeker. Peki, bu kadar güzel olan 14 Şubat sevgililer gününde okullar ne durumda? Herhangi bir tatil var mı

14 Şubatta Okullarda Tatil Var mı?

Aşkın ve sevginin günü olan 14 Şubat’ta okullarda tatil var mı? Eğer 14 Şubatta okullar tatil olursa öğrenciler 1 günlük tatil yapacak ve ertesi gün olan Cuma günü okuluna gidecek. Ardından ise Cumartesi Pazar günü haftasonu olması sebebiyle tekrardan tatil yapacak. Peki 14 şubatta okullar tatil mi? Kaç gün okul olacak? Öğleden sonra tatil var mı?

14 Şubat Okul Tatili

14 Şubatta okullar tatil mi sorusu Google üzerinde çok fazla aratılıyor. Tüm dünya tarafından sevgililer günü olarak belirlenen 14 Şubatta okullar için tatil yok. Resmi veya dini bayram olmaması ve devlet tarafından özel gün olarak ilan edilmemesi sebebiyle resmi hiçbir dairede tatil uygulaması yapılamaz. Bu sebepten dolayı 14 Şubat Perşembe günü herkesin okulda olması gerekiyor.

14 Şubatta Hangi Okullar Tatil?

14 Şubatta hiçbir okul tatil değil. Bu kapsamda ilkokul, ortaokul, lise, üniversite tüm eğitim kurumlarında faaliyetler devam edecektir. Sevginin ve aşkın günü olarak bilinen 14 Şubat, tatil olmaması sebebiyle öğrencilerin yüzünü düşürürken, sevgililerin ve evlilerin ise iple çektiği bir gün oluyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ