1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 2020 yılı 82 Bin TL Değerinde Geri Ödemesiz Hibe Desteği! Kimler alabilir?
2020 yılı 82 Bin TL Değerinde Geri Ödemesiz Hibe Desteği! Kimler alabilir?

2020 yılı 82 Bin TL Değerinde Geri Ödemesiz Hibe Desteği! Kimler alabilir?

Korona virüs salgınları sürecine yer alan mücadele kapsamında açıklanması yapılan paketler içerisinde bir de ev sahibi olmak isteyenler için sevindirici...

A+A-
Korona virüs salgınları sürecine yer alan mücadele kapsamında açıklanması yapılan paketler içerisinde bir de ev sahibi olmak isteyenler için sevindirici olan haberler yer alıyor. Devlet desteği olarak geri ödemesiz olarak hibe destek programı ile ev almak isteyen ve 2020 yılı içerisinde ev almak adına harekete geçenler için 82 bin TL değerinde hibe desteği sunuyor.   Hem tasarruf hem de konut sahibi olmak adına yapılan programlarda vatandaşlar adına verilen devlet destek tutarında artış meydana geldi. Geri ödemesiz olarak verilecek olan hibe desteği 82 bin TL'ye kadar çıkarıldı. Peki kimler, nasıl alır? Başvurular nasıl olacak? 

Devlet destekli olan konut hesapları nasıl açılır? Konut hesabı aracılığı ile nasıl hibe desteği alınır? 

Devlet tarafından belirlenmiş olan bankalar üzerinden konut adına hesap açan vatandaşların belirli bir süre içerisinde birikim yapması gerekir. Bunun ardından devletten hibe desteği alması mümkün. Konut hesabı olan kişiler adına verilecek olan devlet destekli hibe oranları ise hesabın açılmış olan süresine göre değişiklik gösteriyor.   36 ve 47 ay arasında devlet destekli olarak verilecek olanlar için hesap açan ve içerisinde para biriktirmeye başlayan kişiler adına yüzde beş oranında azami katkı tutarı sayesinde 24 bin 741 TL yardı gelecek. 48 ve 59 ay aralığında olan kişiler adına yüzde on sekiz azami katkı tutarları sayesinde 26 bin 645 TL ödeme yapılacak. 60 ay ve üzerinde hesap açmış olan kişiler adına ise yüzde yirmi beş azami katkı tutarı ile beraber 28 bin 548 TL ödeme yapılacaktır.   Eğer hesap açan kişiler evlenecek ve ortak bir hesapları var ise bu tutar 57 bin TL ye kadar çıkması bekleniyor. Almak için kurallar nelerdir? 

Devlet destekli olarak yer alan geri ödemesiz hibe destekleri ile ev almak adına hangi bankaların ne gibi şartları yer alıyor? 

Belirli süreçler içerisinde para biriktirme adımlarını yerine getirerek kampanyadan yararlanmak adına kişilerin kimlik numaraları ile beraber bankaların şubelerinden başvuru yapmaları gerekir. Konut hesabı açabilmek adına ise istenen her bankadan yardım alınabilir. Bunu şuan nerede ise her banka sunuyor. 

Devlet destekli olarak yer alan geri ödemesiz hibe desteği sağlayan konut hesabı işleyişi nasıldır? 

Devlet desteği ile beraber hibe alabilmek adına konut hesabı açmış olan vatandaşlar birikimlerine devam ettikleri bankalar içerisinde paralarına faiz koyma hakkına sahip mi? Devlet destekli olarak yer alan konut hesapları içerisinde ödeme şartı var mı ve toplu ödeme oluyor mu?  Konut hesabı açmayı tercih eden kişiler istedikleri an birikimleri üzerine faiz koyma hakkına sahip. Kampanya içerisinde yer alan şartlardan bir tanesi de düzenli bir şekilde olacak ödeme talimatlarıdır. Tek sefer içerisinde toplu para yatırılmasından ziyade aylık olarak düzenli bir şekilde yapılan durumlar teşvik etme amacı ile düzenli ödeme olmasına bakılacak.  Sayılan özelliklere göre devlet desteği ile alınan geri ödemesiz durumlar için konut hesabı açan kişilerin en az 36 ay hesabı olması gerekir. Bunlar için geri ödemesiz olarak yer alan destek sağlanacak. Paranın ne kadar beklediğine yani beklediği ay kadarına göre ödeme durumu artacak. Bu program ile daha çok genç kesimlerin hem para biriktirmesi hem de ev  sahibi olması daha kolay bir hale gelecek.  
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.