$ DOLAR → Alış: 5,89 / Satış: 5,92
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,56

ABD Venezuela’daki Personeline Ülkeyi Terk Etmesini Söyledi!

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, Venezuele’da yer alan ABD Büyükelçiliğinde ikinci derecede görev yapan herkesin ülkeyi terk etmesini söyledi. Gelen talimat üzerine 2.derece görevli personelin tamamı ülkeden çıkarıldı.

ABD Venezuela’daki Personeline Ülkeyi Terk Etmesini Söyledi!
  • 25.01.2019

ABD medyasında yer alan haberlerde, Venezuela’daki ABD Büyükelçiliği ve konsolosluklarında görev yapan ikinci derece personele ülkeden ayrılma talimatı verildiği ancak birinci derece diplomatların görevlerine devam edeceği belirtildi.

Talimatın, Venezuela’daki ABD diplomatik temsilciliklerinde çalışan 150 civarındaki personelin tamamının güvenliğini sağlamanın zor olduğu için verildiği, buna rağmen başkent Caracas’ta bulunan Büyükelçiliğin açık kalmaya devam edeceği kaydedildi.

‘HAZIR OLUN’ UYARISI
Bakanlığın ayrıca Venezuela’da yaşayan ABD vatandaşlarına ülkeyi terk etmek için hazır olmaları uyarısı yaptığı ileri sürüldü. 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, dün başkent Caracas’taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores’in balkonundan binlerce Venezuelalıya seslenmiş, ABD’nin Venezuela’ya darbe yapmaya çalıştığı gerekçesiyle ABD ile tüm ilişkileri kestiğini ve bu ülkenin diplomatlarına Venezuela’yı terk etmeleri için 72 saat süre tanıdığını açıklamıştı. 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ