Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ABD’deki 21 Günlük Kriz Çözülmezse Rekor Kırılacak! Trump Açıklama Yaptı.

Meksika duvarına yönelik ayrılacak bütçeyle ilgili kongreyi pas geçip direkt olarak acil durum ilanında bulunabileceğinin altını çizen ABD Başkanı Donald Trump, henüz acil durum ilan etmek için zaman olmadığını, kongrenin bu hususta harekete geçmesi yönünde beklentilerinin olduğunu aktardı. Eğer yarın da söz konusu kriz çözülmezse rekor altına imza atılmış olunacak.

ABD’deki 21 Günlük Kriz Çözülmezse Rekor Kırılacak! Trump Açıklama Yaptı.
  • 12.01.2019

Amerika Birleşik Devletleri’nde bütçe krizi 21’nci gününde hala sürüyor.  Federal kurumların dörtte biri hizmet veremezken çalışanlar da üç haftadır mecburi izinde ya da maaş almadan çalışıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Teksas’taki Meksika sınırını ziyareti öncesi yaptığı açıklamada zorunlu kalması durumunda Meksika duvarı için gerekli olan bütçe için kongreyi pas geçerek acil durum ilan edebileceğini açıklamıştı.

”GERİ GELİP OY KULLANSINLAR”
Beyaz Saray’da sınır güvenliği konusundaki bir toplantıda konuşan Trump, “Kongre’nin işini yapmasını istiyoruz” dedi. Trump, hükümetin kapanmasından sorumlu tuttuğu Demokrat kongre üyelerinin krizi çözecek tasarıyı geçirmek için “Geri gelip oy kullanmaları” gerektiğini kaydetti.

FATURAYA İMZA ATACAK
Trump, hükümetin kapanmasının sona ermesiyle maaşlarını alamayan federal çalışanlara yapılacak ödemenin faturasını imzalayacağını da açıkladı.

Federal hükümetin kapanmasından Demokratları sorumlu tutan Trump, duvar için fon sağlanmadığı sürece hükümetinin aylarca, yıllarca kapalı kalabileceğini, Demokratlar ise Trump’ın sınır güvenliği için istediği bütçenin çok fazla olduğunu savunuyor ve duvar ile inşası için gerekli olan 5,7 milyar doların finansmanına karşı çıkıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ