GÜNDEM

Ahbap Derneğinden Olağanüstü Yardım!

Ahbap Derneği Depremzedeler İçin Çabaladı

Haluk Levent Elazığ’da gerekli yerleri ziyaret edip, yardımını gerçekleştirmek üzere Ahbap Derneğinin Elazığ’ya geldiğini belirtti. Ünlü şarkıcı görüşmeleri tamamladıktan sonra deprem bölgesine uğradı.

Çalışmalara Aralıksız Devam Ediliyor

Çalışmaların harika bir şekilde ilerlediğini belirten Haluk Levent, farklı sivil toplum kuruluşlarıyla da görüşme yapıp, çalışma yürüteceklerini açıkladı. AFAD ve Valilik ile görüşmeleri sürdüren ünlü şarkıcı, karar aldıklarını ve bu karar doğrultusunda devamı olacak çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Yapılan çalışmaların ve gelen yardımların AFAD’ın çadırlarına yönelmesi konusunda uğraştıklarını belirtti. “Yardım iletişimimizin ulaşamadığı yerler için çabalıyorlar, ayrıca yardım seslerimizi duyurmak için uğraşıyorlar. Eksikliklerin üstesinden gelmek için gayret gösterdiler ve bizde bu nedenle yanlarında durduk.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Tırların Hedefi Şaşıyor! Lütfen Valilikle Görüşmeden Göndermeyin

Haluk Levent, yapılan yardımların çok faydalı olduğunu ekleyerek, “Şehir girişinde 2-3 tane yardım kamyonu gördük ancak şoförlerin hiç biri ne için olduğunu kavrayamamış yani nereye ulaşması gerektiğini bilmiyor. Sokakta kimi görseler dağıtıyorlar. kim için yapıldığını bilmiyorlar. Lütfen göndermeden önce valilikle görüşüp, yardımın nereye yapıldığını öğrenip gönderin” şeklinde açıklama yaptı.

3 Günde Çok Fazla Yardım Toplandı

Ahbap Derneği 3 gün içinde çok verimli bir yardım topladı. Kısa sürede 2 milyon TL yardımın toplanması Levent’i sevindirdi. Parayı değerlendirme konusunda, masraflar hesaplandıktan sonra, kalan 1.5 milyon liranın üzerinde ki paranın bir kısmı Arıcak ilçesinde ki depremde zarar gören evler için kullanacağını, kalan kısmının ise konteyner alımlarında kullanılacağını söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı