Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

AK Parti Tarafından ŞOK Açıklama!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Belediye başkanlığı için aday adaylarını ve belediye başkanlarını telefonla arayan bir takım kişilerin, kamuoyu üzerinde araştırma gerçekleştirip AK Parti Genel Merkezi’ne bunu sunduklarını ileterek menfaat talebinde bulunduklarıyla ilgili bir takım duyumlar elde ettiklerini anlattı. Konuyla ilgili kendilerine birtakım ses kayıtlarının da ulaştığını sözlerine ekleyen Dağ, açıklamalarına devam etti.

AK Parti Tarafından ŞOK Açıklama!
  • 01.12.2018

MANİSA’nın Demirci ilçesinde vefat eden yakını için cenaze törenine katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yerel seçimler öncesi kamuoyu araştırması yaptığını iddia eden kişi ve firmaların sayısının arttığını, bu konuda bazı suistimaller yaşandığını belirtti.

Geçen yıllardaki seçimlerde de benzer suistimallerle karşılaştıklarına işaret eden Dağ,  aday adaylarının ve belediye başkanlarının telefonla arandığını söyledi.

SAVCILIĞA BİLDİRİN
Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, şöyle konuştu:

“Aday adaylarımıza ve belediye başkanlarımıza ulaşan bazı insanların, ‘kamuoyu araştırması yapıp AK Parti Genel Merkezi’ne sunduklarını’ söyleyerek menfaat temin ettikleri yönünde bazı duyumlar alıyoruz. Aday adaylarımız ve belediye başkanlarımızdan bu tarzda kişilere taviz vermemelerini, bunlarla irtibat içinde olmamalarını, kendilerini arayanlar varsa bunları savcılığa ve AK Parti Genel Merkezi’ne bildirmelerini istiyorum. 

SES KAYITLARI BİZE ULAŞTI
Bu tip olaylara ilişkin ses kayıtları bize ulaştı. Bu konuda adaletten sapmadan, hakka ve hukuka uygun karar vermeye gayret ediyoruz. Birilerinin bu parti üzerinden menfaat temin etmesine hiçbir şekilde gönlümüz razı değil. Bunlara karşı duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyarız. Bu konuda bize gelenleri adli makamlarla doğrudan paylaşıyoruz.”

İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ
Yerel seçimler için AK Parti ve MHP arasında yürütülen ittifak görüşmelerinin devam ettiğini bildiren Dağ, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güney Amerika temaslarının ardından yurda dönmesiyle iki genel başkanın bir araya geleceğini, görüşmelerin net bir pozisyona ulaşacağını bildirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin aday gösterilmesiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Nihat Bey, belediyecilik anlamında Denizli’de önemli hizmetler yapmıştır. Belediyeciliği bilen, bu konuda bir vizyon ortaya koymuş bir yapıya sahip. Ekonomi Bakanlığı döneminde de İzmir’e önemli hizmetler yapmıştır. Bölgeyi iyi bilen birisi. Kendisi ile beraber güzel bir kampanya dönemi geçireceğiz. Nihat Bey çok güzel söyledi, İzmir’e kendimizi vereceğiz.”  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ