$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Avukatım Dedi 100 Bin TL Dolandırdı!

İstanbul Kartal’da adliyenin içerisinde avukat kılığında gezen şahıs, avukata ihtiyacı olan bir vatandaşı dolandırdı. Davaya 100 bin lira karşılığında bakacağını söyledi. Ve davayı kesin kazanacağını belirtip, dolandırılan vatandaşı kendine inandırmıştı. 10 yıl kadar ceza alması bekleniyor.

Avukatım Dedi 100 Bin TL Dolandırdı!
  • 10.12.2019

İstanbul Kartal’da, Anadolu Adalet Sarayı’nın içine avukat kılığında giren D.G.B, dosyasına bakmak için bir vatandaşı dolandırdı. Dolandırdığı şahsın güvenini ” bu dava benim için çerez” diyerek kazandı. Ve bu dava için 100 bin tl talep etti. Parayı alan D.G.B ortadan kayboldu. Sonrasında ise 17 Ekim 2019’da tutuklandı. Doladırıcının adına 10 yıl hapis cezasına çarptırılması bekleniyor.

D.G.B isimli dolandırıcının bundan birkaç ay önce, elinde birtakım dosyalarla beraber -4. kattan girmeye çalıştığı ve güvenlik görevlisinin kimlik istediğinde, kimliğinin yanında olmadığını, kendini avukat olarak tanıtıp içeri girdiği bildirildi.

Duruşmaları geziyor

Binaya giriş esnasında güvenlik görevlisinin, sahte avukat ile arkadaş olduğu tespit edildi. Adliyenin içerisinde avukat cübbesiyle dolaşıp, duruşma koridorlarında gezdiği görüldü. Kardeşinin davası için gelip giden dolandırıcı, güvenlik görevlisiyle tanıştı. Kendisini avukatım diye tanıtan dolandırıcıya, güvenlik Y.D durumunu anlattı. Ve dolandırıcı da yardımcı olabileceğini söyledi. Davaya para olmadan bile bakabileceğini söyleyip, davanın oldukça basit olduğunu birtakım ifadelerle belirterek, yeterince güven vermeyi sağladı. Görüşmelerin adliyede gerçekleştiğini ve sürekli bir şekilde telefonla arayıp adliyeye çağırdığı bildirildi. ve avukat rolüne iyice inandırmak için dilekçeler yazdı.

100 bin lirayı aldıktan sonra dolandırdığı insanın kardeşinin suçundan arınmadığını görüp, bu sefer farklı bir avukat tuttu. Tuttuğu bu farklı avukat ise dolandırıcı hakkında biraz araştırma yapıp, aslında gerçek bir avukat olmadığını ortaya çıkardı. Avukat rolüne girip 100 bin lirayı alan dolandırıcı, sonrasında 20 bin tl dolandırdığı şahısa iade etti.

Hapis Cezası

Soruşturmada D.G.B’nin “kişinin kendisini kamu görevlisi olarak tanıtması suretiyle dolandırıcılık” suçu altında 3-10 yıl hapis cezasına çarptırılması istendi. Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi dosyayı onayladı. Önümüzdeki günler içerisinde duruşmaya çıkıp yargılanacak.

Ortaya çıkan bazı görüntülerde ise, dolandırıcının cübbeyle adalet sarayının önünde çekindiği fotoğrafları var. Dolandırılan şahsın ise vatandaşlara çokça uyarısı oldu. Özellikle sahtecilik yapmaya cesaret edilmeyecek mesleklerde bile dolandırıcılar olabiliyor. Ve bu sebepten dolayı insanlara “sağda solda cübbeyle avukatım diye gezenlere inanmayın” diye seslendi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ