1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Büyükbaş Küçükbaş BİM A101 Migros Carrefour Kurbanlık Fiyatları!
Büyükbaş Küçükbaş BİM A101 Migros Carrefour Kurbanlık Fiyatları!

Büyükbaş Küçükbaş BİM A101 Migros Carrefour Kurbanlık Fiyatları!

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurbanlık fiyatlarını merak ediyorsanız BİM A101 Migros ve Carrefour'un sunduğu hisse başı kurbanlıklarına göz atabilirsiniz. Büyükbaş...

A+A-
Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurbanlık fiyatlarını merak ediyorsanız BİM A101 Migros ve Carrefour'un sunduğu hisse başı kurbanlıklarına göz atabilirsiniz. Büyükbaş küçükbaş kurbanlık fiyatları! Kurban almak isteyen vatandaşlar BİM A101 Migros Carrefour kurbanlık fiyatları hakkında sorgulama yapıyor. Kurban kesme ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar büyükbaş küçükbaş kurbanlık fiyatlarını araştırıyor. Peki, kurbanlık fiyatları ne kadar? Türkiye’nin birçok yerinde bulunan marketlerden de kurbanlık satışı yapılıyor. Peki, BİM A101 Migros Carrefour kurbanlık fiyatları ne kadar? Büyükbaş küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar? BİM A101 Migros Carrefour kurbanlık fiyatları vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Kurbanlık satın almak isteyenler marketlerin sattığı büyükbaş küçükbaş kurbanlık fiyatlarını araştırıyor. İşte, BİM A101 Migros Carrefour kurbanlık fiyatları 2020!

KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bazı illerimizde kurban pazar alanları kurulmaya başlandı. Kurban kesme ibadetlerini yerine getirecek olan vatandaşlar küçükbaş ve büyükbaş kurban fiyatlarını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yurt içi kurban vekaletinin 975 lira, yurt dışı kurban vekaletinin 825 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

2020 MİGROS KURBANLIK FİYATLARI

KÜÇÜKBAŞ Koç Kurbanlık (En Az 12 KG) kemikli et 1.445,00 TL Koç Kurbanlık (En Az 16 KG) kemikli et 1585,00 TL BÜYÜKBAŞ 1/7 HİSSE 1/7 Büyükbaş Kurbanlık (En Az 21 KG) Kemiksiz et 1.825,00 TL

2020 CARREFOURSA KURBANLIK FİYATLARI

2020 yılında Carrefour'da büyükbaş kurbanlık hisse paketi 1/7 1.690 lira oldu. En az 18 kilo kurbanlık kıvırcık koç fiyatı ise 1.540 lira olacak. Axcess ile ödemelerde anında 100 lira indirim yapılacak ve kurbanlık 4 gün içinde teslim edilecek.

A101 KURBANLIK FİYATLARI 2020

Kurbanlık büyükbaş 1/7 Hisse En Az 20 Kg: 1,495,00 TL Açıklama: Büyükbaş kurbanlık hisse kemiksiz ve minimum 20 kilogramdır. Büyükbaş hisse 1/7 oranındadır. Bağırsak, deri, kelle, paça, işkembe, kemik kurban sahibi adına Türk Hava Kurumuna bağışlanacaktır. İlgili bağış makbuzları kutuların içerisinde kurban sahibine ulaştırılacaktır. Kurbanlık danaların yürek, ciğer ve böbrekleri her koliye 1/7 oranında konulacaktır. Kurbanlık Karaman koç en az 16 kg 1,295,00 TL'den satışa sunulacak.

COVİD-19 SÜRECİNDE KURBAN NASIL KESİLECEK?

İstanbul Valiliği yazılı açıklama ile şunları duyurdu: "Covid-19 pandemi etkisi altında idrak edeceğimiz Kurban bayramında, vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir şeklide dini vecibelerini yerine getirmeleri, hijyen tedbirlerine uygun olarak hazırlanmış hayvan satış yerlerinden kurbanlık temin edebilmeleri, usulüne uygun olarak kesim yapılarak, muhtemel salgın hastalıkların bulaşma ve yayılma risklerinin önlenmesi için ilimiz dahilinde gerekli tedbirler alınmaktadır. Ülkemizde Trakya Bölgesi, Dünya Sağlık Teşkilatı(OIE) tarafından 25 Mayıs 2010 tarihinde "Şap Hastalığından Aşılı Ari Bölge" olarak kabul edilmiş ve korunmuş bölge olarak tanımlanmıştır. Bu statünün korunması amacıyla şap hastalığına duyarlı hayvanların Trakya Bölgesine geçişinde belli kısıtlamalar getirilmiş olup, kan analizleri yapılmış ve veteriner sağlık raporu düzenlenmiş hayvanların geçişine izin verilmektedir. Yetiştiricilerimizin mağduriyet yaşamamak için bu hususlara dikkat etmeleri, belgesiz ve analiz raporu olmayan kurbanlık hayvanları Trakya Bölgesine nakil etmemeleri gerekmektedir. Bu sebeple Jandarma, Emniyet ve Zabıta ekipleri ile koordineli olarak İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli tarafından 7 gün 24 saat esasına göre Riva ve Çamlıca Canlı Hayvan Sevk Kontrol Noktasında yapılan denetimler yoğunlaştırılmıştır. İstanbul'a giriş yapan hayvan yüklü araçlardaki küçükbaş ve büyükbaş hayvanların hastalık ve belge kontrolleri yapılarak, uygunsuz hayvanların İlimize girişine izin verilmeyecektir. Böylece İlimizde hayvan hareketlerinin kontrolü sağlanarak, zoonoz hastalıkların bulaşması ve yayılımının engellenmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca hayvan varlığımızın korunması ve hayvancılığımızın sürdürülebilmesi amacıyla gebe ve damızlık dişi hayvanların pazar yerlerine girişi önlenecek, kurbanlık olarak kesilmelerine müsaade edilmeyecektir. İlimize yapılacak hayvan sevkleri ve mevcut hayvan varlığımız ile vatandaşlarımızın kurbanlık hayvan ihtiyacı karşılanacak, kurbanlık temininde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geliştirilen "HaySag" mobil uygulaması üzerinden satın alınacak kurbanlık hayvanın kulak küpe numarası ile tür, ırk, cinsiyet, yaşı ve aşılama bilgilerini sorgulanabilecek, ayrıca zoonoz hastalıklar, hayvan refahı ile hayvan sevklerinde bulunması gereken belgelerin bilgisine de ulaşabilecektir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.