GÜNDEM

Cani Hasta Jiletle Doktorun Boğazını Kesti! İfadesi Kan Dondurdu

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Fizik Tedavi Servisi’nde görev yapmakta olan, Dr. Kadir Songür ve jiletle saldırıda bulunan Bayram K. soruşturması tamamlandı.

Söz konusu saldırının gerçekleştiği olay, 16 Ekim 2019, saat 15.00 civarında meydana geldi. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine diz ağrısı sebebiyle gelen ve tetkik yaptıran Bayram K., yeşil reçeteli ilaç yazdırmak için istekte bulundu. Doktor Kadir, ilacın Bayram K’ya uygun olmadığı için veremeyeceğini söyledi. Ve o ilaç yerine, sağlık durumunu iyi yönde etkileyecek bir ilaç yazdı. Bayram K.”Yazdığın ilaç ağrılarımı geçirmezse seninle görüşeceğiz” diyerek tehditkar bir konuşma tarzıyla hastaneden çıkış yaptı.

Korkunç jiletli saldırı

Hastaneden çıktıktan sonra, 30 dakika geçmeden geri gelen Bayram K., Doktor Songür’ün odasına girdikten sonra, elindeki jiletle beraber saldırıya geçti. Boğazı kesilen Songür’ün odası kan gölüne döndü.. Çevrede bulunan hemşireler ve doktorlar hemen müdahalede bulundular. Kesilen yerin derin olduğu tespit edildi. Lakin ölümcül bir kesik olmadığı söylendi.

Suç işlemeye devam etti

Bulunduğu saldırıdan sonra hızlı bir şekilde hastaneden çıkış yapan Bayram K., Karşıyaka’da bir vatandaşın çantasını çalmaya çalıştı. Kadınla bir süre cebelleşen Bayram K., polis ekiplerinin gelmesi sonucunda yakalandı. Gözaltına alınan Bayram K. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı isteği üzerine yapılması gereken tetkiklerden biri ise Bayram K.’nın akıl sağlığının kontrol edilmesi oldu. Yapılan testlerde Bayram K.’nın akıl sağlığında bir problem olmadığı tespit edildi.

Bayram K’nın verdiği ifadede doktorun verdiği ilaçlar yüzünden sağlık durumunun kötüye gittiğini söyledi. Ve sinirlenip, doktora zarar vermek için yanına gittiğini büyük bir soğukkanlılıkla belirtti. Sağlık personellerinin kendisini ciddiye almayıp, dalga geçmelerini iddia etmesi sonucunda, Bayram K.’ çileden çıkıp masanın üzerinde duran jileti eline aldı, saldırmaya başladı.

Bayram K.’nın dosyasında “kişiyi, yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 13-20 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması gerektiği istendi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı