Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Cemal Kaşıkçı’ya Yönelik Korkunç İddia!

Katar merkezli yayın yapmakta olan Al Jazerra televizyonunda Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili kan donduran bir iddia konuşuldu. Al Jazeera yapılan incelemelerin ardından konsolosun evinin içerisinden hidroflorik asit ve özel kimyasal kalıntılara rastlandığını iddia etti. Türkiye’de bulunan Başsavcılık kaynaklarından aldığını iddia ettiği bu bilgilerde, bulguların Cemal Kaşıkçı’nın vücudunun tamamen yok edildiği yönünde olduğu anlatıldı.

Cemal Kaşıkçı’ya Yönelik Korkunç İddia!
  • 08.11.2018

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen Cemal Kaşıkçı hakkında her geçen gün yeni iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Suudi Arabistan’ın cinayeti işlediğini itiraf ettiği olay için gündemi sarsan iddiayı, Katar merkezli Al Jazeera televizyonu ortaya attı.

Al Jazeera televizyonu, Türkiye’deki bir Başsavcılık kaynağına dayandırdığı haberinde, incelemeler sonucunda Suudi konsolosun evinde hidroflorik asit ve özel kimyasal kalıntıların bulunduğunu duyurdu. Başsavcılık kaynağı, bulguların Cemal Kaşıkçı’nın vücudunun konsolosun evinde tamamen yok edildiğini gösterdiğini aktardı.

HİDROFLORİK ASİT NEDİR: Hidroflorik asit, hidrojen florür bileşiğinin sudaki çözeltisine verilen isimdir. Özellikle cam işleme sanayiinde kullanılır. Camı aşındırıcı etkisi olduğundan dolayı, cam şişelerde saklanamazlar. Berrak sıvı halinde olup, HF olarak tanımlanır.

Kullanımında oldukça dikkat edilmelidir. Solunması ciddi zehirlenmelere yol açarken, cilt ile teması, derin yanıklara sebebiyet verebilir. Susuz hidrojen florür ve hidroflorik asit ile yalnız çeker ocak içinde çalışılmalı, eldiven, ayrıca koruyucu gözlük veya yüz maskesi takılmalıdır.

Cemal Kaşıkçı’yı öldüren infaz timi daha önce de cinayet işlemiş

Cemal Kaşıkçı cinayetinde skandal gelişmeler gizlice şifrelemişler…

 

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ