Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

CHP’de İttifak Şekilleniyor! Ankara’da CHP, İstanbul’da İYİ Parti Aday Çıkarmıyor…

CHP ve İYİ Parti arasında yapılan ittifak görüşmeleri büyük bir hızla devam etmekte. Kulislere ulaşan bilgilere göz attığımızda 2019 yılı Mart ayında gerçekleştirilen seçimlerde CHP’nin Ankara’da, İYİ Parti’nin ise İstanbul’da herhangi bir aday çıkarmayacağı belirtiliyor. İki şehirde de ortak olan adaylara partiler tarafından destek verilecek.

CHP’de İttifak Şekilleniyor! Ankara’da CHP, İstanbul’da İYİ Parti Aday Çıkarmıyor…
  • 07.12.2018

MART 2019’da yapılacak olan yerel seçimlere 4 ay gibi kısa bir süre kalırken partiler Türkiye’nin 3 büyükşehiri için aday adaylarını tespit etmek için son hazırlıklarını yapıyor. CHP ile İYİ parti arasındaki ittifak görüşmelerinde Ankara ve İstanbul için anlaşmaya varıldığı iddia ediliyor. Kulislere yansıyan son bilgiye göre, CHP Ankara’da, İYİ Parti de İstanbul’da aday göstermeyecek. CHP Ankara’da İYİ Parti adayını, İYİ Parti de İstanbul’da CHP adayını destekleyecek.

İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ TAMAMLANMIŞ GİBİ… CHP ile İYİ Parti arasında devam eden ittifak görüşmeleriyle ilgili son gelişmeleri köşesinde paylaşan Habertürk yazarı Sevilay Yılman “İYİ Parti ile olan ittifak görüşmeleri hemen hemen tamamlanmış gibi” diye yazdı.

İSTANBUL EKREMİMAMOĞLU, ANKARA MANSUR YAVAŞ…  Sevilay Yılman, “Kaynaklarım ittifak gereği İstanbul’dan İYİ Parti’nin, Ankara’dan da CHP’nin aday çıkarmayacağını iddia ediyorlar. Büyük bir olasılıkla İYİ Parti CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nu, CHP’de Ankara’da İYİ Parti’nin adayı Mansur Yavaş’ı destekleyecek” iddiasında bulundu.

AÇIKLAMA NİYE GECİKTİ?.. CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifakla ilgili açıklamanın yapılmama nedenini de bazı illerde hala anlaşmanın sağlanamamış olmasına bağlayan Yılman, bazı şehirlerle ilgili pazarlıkların devam ettiğini ve o pazarlıkların sonucunun beklendiğini yazdı. 

‘HDP’NİN İSTANBUL ADAYI CELAL DOĞAN’… Öte yandan İstanbul için de önemli bilgiler paylaşan Yılman, CHP’nin adayının Ekrem İmamoğlu olacağını iddia ederken, HDP’nin adayı için Celal Doğan isminin konuşulduğunu belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ