GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan AB’ye Karşı Sert Konuştu! “Enflasyon tek haneye düşecek”

Cumhurbaşkanı  Erdoğan yaptığı konuşmada hem AB’ye değindi hem de Türkiye’nin mevcut durumundan bahsetti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gelir İdaresi Başkanlığı Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni’nde konuştu. Başkan Erdoğan, Türkiye’nin yakın tarihte görülmemiş bir kuvvette olduğunu ve konumunun her geçen gün yükseldiğini söyledi. Erdoğan, tarihi bir eşikte olunduğunu belirtti, “Güçlü Türkiye hedefimize çok daha yakınız” dedi.

“HUKUK DEVLETİ OLDUĞUMUZU BU ALANDA DA GÖSTERMELİYİZ”

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Koronavirüs salgını sonrası Türkiye ile birlikte İstanbul’un da cazibesi artacaktır. Türkiye’nin tüm kurum ve kuruluşları ile hukuk devleti olduğunu bu alanda da göstermeliyiz. Ülkemize yönelik tutumları, olumsuz davranışları, hukuk devletini güçlendirerek aşabiliriz.

Salgının dünya ekonomisinde çok ciddi bir daralma yarattığı dönemde Türkiye’nin başarılı olacağını görüyoruz. Açıklanan tüm veriler bunu gösteriyor. Ekonomimize kurulan tuzakları bozarak yolumuza devam ediyoruz. Kur, faiz, enflasyon saldırısını kurduğumuz mekanizmalar ve aldığımız önlemlerle kısa sürede aştık.

“TÜRKİYE AVANTAJLI BİR YERDE DURUYOR”

Salgın kaynaklı kısa bir gecikme dışında ekonomik programımızı aynen sürdürüyoruz. Türkiye salgın sonrası avantajlı bir yere duruyor.

“TÜRKİYE’NİN SALGIN SONRASI GÜÇLÜ ÇIKMASI BİRİLERİNİ HEMEN RAHATSIZ ETTİ”

Devlet olarak tüm kurumlar ve imkanlarımız ile iş dünyamızı destekliyoruz. Özellikle de Türkiye’nin salgın sonrasında bu kadar güçlü çıkması hemen birilerini rahatsız etti. AB’nin hiçbir alanda esamesi okunmayan ülkelere sınırlarını açarken, Türkiye’ye kapılarını kapatması oldukça manidardır. Biz bir kaybedersek onların kaybı 10 olacaktır. Türkiye’nin sağlık başta olmak üzere birçok alanda vereceği hizmet ile yarışacak bir başka ülke tanımıyoruz. İngiltere’nin Türkiye ile ilgili attığı adımdan dolayı Boris Johnson’a teşekkür ediyorum. Almanya da olumlu adım atacağını açıkladı.

ENFLASYON MESAJI

Enflasyonu 2018 ekimde yüzde 25’ten yüzde 11’lere kadar gerilettik. Şu an yüzde 12’lerde olan enflasyonu tek haneye düşürmekte kararlıyız.

Çalışmaya hızla, kararlılıkla devam ediyoruz. En çok teşvik belgesi haziran ayında düzenlendi. Otomotiv sektöründe satışlar patladı, ev satışları patladı.

“ŞAHLANIŞI DURDURAMAYACAKLAR”

Kovid-19 belası nedeniyle sembolik açılış yapıyoruz. Bu bela olmasa binler bir araya gelecekti. Bu salon hınca hınç dolacaktı. 83 milyon işimize sıkı sıkıya sarılacağız, hedeflerimize ulaşacağız. Milletimizde taşı sıksa suyunu çıkaracak kararlılık ve azim olduğunu biliyorum. Bu gücümüzü tam kapasite olarak kullanmamız gereken bir döneme giriyoruz. Bu milleti geçmişte teröre boğarak, farklı saldırılarla fırsatları kullandırmamışlardı. Bu defa Türkiye’nin şahlanışını durduramayacaklar. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar başaramayacaklar.

Ülkemiz yakın tarihinde görülmemiş şekilde küresel aktör haline geldi. Konumumuz her geçen gün yükseliyor. Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha yakınız. 2023’e ülkemizi sağ salim getirdiğimizde, Türkiye’yi artık durdurulamaz bir ülke haline getirmiş olacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı