MAGAZİN

”Dayı” Filminin Parlayan Yıldızı Ufuk Bayraktar ile İlgili Şok Taciz İddiası!

Ezel dizisinde Ramiz Dayı’nın gençliğine hayat vermesiyle tanınan ve yaklaşık 6 ay hapis cezası almasıyla gündeme oturan oyuncu Ufuk Bayraktar ile ilgili bir iddia daha öne atıldı.

Ünlü oyuncu Bayraktar’ın başrolünü üstlendiği ”Dayı” isimli sinema filminin setinde iki çalışana sözlü ve fiziksel taciz uyguladığı iddia edildi. Olayın detayları ise şu şekilde:

Adana’da çekimleri sürmekte olan Dayı filminin setinde makyöz Alev Ünal Nayır’ın ve kuaför Metin Tektaş’ın, Bayraktar tarafından sözlü ve fiziksel tacize uğradığı ve tehdide maruz kaldığı öne sürüldü!

Bu konuyla alakalı açıklama yayımlayan Sine ve Televizyon Sendikası, olayın peşini bırakmadığını belirten bir açıklamada bulundu. Sendika; “Yönetmenliğini Uğur Bakyraktar’ın, başrolünü ise kardeşi Ufuk Bayraktar’ın üstlendiği ‘Dayı’ isimli sinema filmi setinde kabul edilemez olaylar yaşanmıştır. Hukuki işlemlerin başlatılmış olduğu sürecin takipçisi olacağımızı, meslektaşlarımız Alev Ünal Nayır ve Metin Tektaş’ın yanında durduğumuzu kamuoyuna bildiririz. Setlerde yaşanan taciz ve mobbing olaylarını kınıyor, tüm sektör bileşenlerini dayanışmaya çağırıyoruz.” şeklindeki açıklamasıyla tüm sinema ve televizyon camiasına seslenmiştir.

Ufuk Bayraktar Kimdir?

12 Eylül 1981 İstanbul doğumlu olan Ufuk Bayraktar, televizyon ve beyaz perde oyuncusudur. Liseyi Gürsoy Koleji’nde okuduktan sonra eğitim hayatını noktaladı. Babasının Cihangir’de işlettiği Firuzağa Kahvesi’nde çalışmaya başladığı sırada, 2003 yılında film yönetmeni Zeki Demirkubuz tarafından keşfedilmiştir.

Bayraktar, 2006 senesinde yönetmenliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı, başrollerini Vildan Atasever, Engin Akyürek, Müge Ulusoy ve Ozan Bilen’in paylaştığı “Kader” adlı dram filminde oynamış ve bu filmdeki rolü ile 26. İstanbul Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

13 sene önce, babasından kalma ruhsatsız silahla bir kavgaya karıştıktan sonra, ruhsatsız silah bulundurması sebebiyle mahkeme kararı ile kesinleşen 6 ay 17 gün hapis cezasını çektikten sonra 3 Mart 2019 tarihinde tahliye olmuştur.

Ufuk Bayraktar Hangi Dizi ve Filmlerde Rol Almıştır?

Bekleme Odası: 2003
Kader: 2006
İklimler: 2006
Kartallar Yüksek Uçar: 2007
Yumurta: 2007
Ali’nin Sekiz Günü: 2008
Girdap: 2008
Yeni Baştan: 2009
Memleket Meselesi: 2010
Ayrılık: 2010
Ezel: 2010-2011
Yeraltı: 2012
Dağ: 2012
Çanakkale 1915: 2012
Sevda Kuşun Kanadında: 2016
Dağ II: 2016
Vatanım Sensin: 2016
Dayı: Bir Adamın Hikayesi: 2020

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı