GÜNDEM

Depremler Durmak Bilmiyor!

Bitmek Bilmeyen Depremlerin Devamı Olabilir

Türkiye konumundan depremlere maruz kalmaya devam ediyor. Fay hattının üzerinden geçtiği ülke olan Türkiye, depremlerle karşı karşıya kaldı. Elazığ ve Manisa’da yaşanan depremlerden sonra Akdeniz bölgesinde de sarsıntılar meydana geldi. Akdeniz bölgesinin karşılaştığı deprem büyüklüğü 5.4 ve 4.4 şeklinde açıklandı. Bu depremlerin ardından, günün erken saatlerinde de afet meydana geldi. Manisa’nın maruz kaldığı 3.8 büyüklüğündeki depremden sonra, bir saat arayla 3.9 büyüklüğünde depremle de karşılaşıldı.

Son günlerde oldukça fazla sallanan Türkiye, Elazığ depreminden sonra şok yaşamaya devam ediyor. depremlerin artmasıyla oluşan tedirginlik halkın refahını olumsuz yönde etkiliyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi çalışmalarını sürdürerek, deprem listesini oluşturdu.

Akdeniz ve Manisa Peş Peşe Sallandı

Manisa’nın maruz kaldığı 3.8 ve 3.9 büyüklüğündeki depremden önce Akdeniz bölgesinin salladığını belirten AFAD yaptığı araştırmalara göre Akdeniz’de Yunanistan sınırlarındaki adaların saat 04.28’de 5.4 büyüklüğünde depremle karşılaşıldı.Denizin 11.3 km derinliğinde yaşanan deprem Akdeniz halkını tedirgin etti.

AFAD depremin gerçekleştiği noktaya göre sarsıntının Marmaris’te hissedilmediğini bildirdi. Sokaklar sakinliğini korudu ve halk evlerinden çıkmak zorunda kalmadı. Her ne kadar Marmaris’i etkilememiş olsa da deprem halkı tedirgin etti. Depremin Marmaris’e uzaklığı 148 km olarak kaydedildi.

Depremlerin Devamı Halkı Endişelendiriyor

Deprem bölgelerindeki insanlar, tedirginliğini gizleyemiyor. BDTIM (Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi) yaptığı araştırmalarda depremlerin devam edebileceğini öngördü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı