Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Diyarbakır’da Mahkum Yakınları ve Çocukları Mahkumlarına Af İstediler!

Diyarbakır’da Mahkum Yakınları ve Çocukları Mahkumlarına Af İstediler!
  • 19.11.2018

Diyarbakır’da mahkum yakınları ve çocuklar, adli suçlar sebebiyle hapis cezası alarak hüküm giyen mahkumlar için basın açıklaması yaptılar ve af istediler.

Diyarbakır’da bulunan Sanat Sokağı’nın giriş bölümünde öğle saatlerinin ardından toplanan, aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun yer aldığı mahkum grubu, ellerinde bulunan dövizlerle birlikte basın açıklaması düzenleyerek cezaevinde yatan mahkumları için af istediler.

Mahkum yakınlarının adına birtakım açıklamalar yapan Müslüm Demirkale, adli suçlar sebebiyle cezaevinde yatmakta olan mahkumlar için af çağrısı yaptı.

“Artık Oy ve Seçim Malzemesi Olmayacağız”

Yapılan basın açıklamasında, seçim ve oy hesabı yapan kişilere seslendiklerini aktaran Demirkale, artık oy ve seçim malzemesi olarak hiçbir mahkum yakınını kullanamayacaklarını açık ve net bir şekilde ifade ettiğini sözlerine ekleyerek, bu durumun artık çözüme kavuşturulması gerektiğini, ya şartlı tahliye, ya da yeniden adil yargılanmanın önünün açılması gerektiğini anlatarak devam etti. Çökmüş bir adalet sisteminin tekrardan onarılmasının başka yöntemlerle mümkündür diyerek sözlerini noktaladı.

Mahkum yakınları yapılan açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldılar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ