DÜNYAGÜNDEM

Dünyayı Şok Eden Corona Virüsü! Türklerin Tahliyesi

Pekin Büyükelçisi Emin Önen, NTV’de  yayına telefon ile katılarak virüsün tehlikelerinden bahsetti. Çok fazla kişinin tedavi altında olduğunu ifade eden Önen, Çin’in başa çıkmaya çalıştığı virüsün çok sayıda insanın hayatına mâl olduğunu belirtti. Açıklamalarında Çin’de bulunan 32 Türk vatandaşın ülkeden tahliye edileceğini ve tanıdıklarıyla beraber Türkiye’ye gönderileceğini söyledi. Önen tahliye edilecek kişilerin 75 yakın olduğunu belirtti.

Ülkeye Dönenler Karantinaya Alınacak

Önen, her ne kadar corona virüsünün vatandaşlarımızdan uzak olduğunu belirtse de, Türkiye’de riske karşılık önlem alınacak. Ancak detaylı şekilde ilgilenildiğinden dolayı Türkiye’de ki vatandaşların telaşlanmaması gerektiğini söyledi. Ülkemizde gerekli tedbirin alınacağı belirtilmesiyle, tehlikenin ülkemizde mümkün olmadığını ifade etti.

Kontrol Altında 60.000 kişi

Beliren corona virüs nedeniyle çok fazla sayıda insan kontrol altına alındı. Vürisle teması olan 9.239 kişinin yanı sıra tam 60.000 kişi kontrol altında tutuluyor. Ayrıca belirtilen sayılara göre corona virüsü tedavisi 103 kişiyi kurtardı. Tedavi edilenlerin taburcu olması Çin halkını rahatlattı.

Corona Virüs Ülkelere Yayıldı

Tehlikenin başka ülkelere de temas ettiği açıklandı. Malezya’da 3 kişi, Singapur’da 5 kişi, ABD’de 5 kişi, Japonya’da 7 kişi ve Almanya, Fransa ve Güney kore’de ise 4 kişi olduğu belirtildi. Ancak virüsün en fazla olduğu ülke tayland olarak söylendi. Tayland’da ki sayının 14 olduğu belirtilerek, diğer ülkelere nazaran, tehlikeye daha yakın olduğu görüldü. Bu ülkelerin dışında Nepal, Kamboçya, Kanada, Malezya, Sri Lanka’da da virüs tespit edildi. Yayılan ülke sayısı 14 olmasıyla beraber tehlikenin artması ihtimali tüm dünyayı düşündürdü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı