84 Ay Vade İle 150 Bin TL Faizsiz Kredi Veriliyor! Hemen Başvuru Yapan Anında Çekebilecekler...

84 Ay Vade İle 150 Bin TL Faizsiz Kredi Veriliyor! Hemen Başvuru Yapan Anında Çekebilecekler...

Vatandaşa müjde geldi! Vatandaş devletin vermiş olduğu faizsiz kredi desteği hakkında merak edilenleri araştırıyor. Bankalardan kampanyaya ilişkin detaylar geldi. Tarım İl müdürlükleri üzerinden başvuru yapılıyor. 81 il genelinde bu kurum tarafından 150 bin TL'ye kadar faizsiz kredi desteği verilecek. İşte 150 bin TL'lik kredi desteğine ilişkin son dakika haberleri...

Vatandaşa müjde geldi! 150 bin TL kredi kampanyası oluşturuldu. Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik dalgalanma yaşayan vatandaşlara devlet yardımları sürüyor. Büyük önem kazanan o paketler açıklandı. 84 ay vadeli ve “0” faizli 150.000 TL kredi sağlanacak. “Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var” projesi kapsamında bu ödeme verilecek.

Vatandaşı sevindiren o haber geldi. Proje köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var adı ile yürürlüğe girdi. 84 ay vade imkanı, 150 bin TL faizsiz kredi desteği oluşturuluyor. Söz konusu proje hakkında detaylar açıklandı. Kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan ve daha önce yapmış olan kişilerin işletmesinde 6 ile 24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanarak oluşturulması isteniyor.

Kredi süresince azami 7 yıl işletmesinde düşük küçükbaş sayısı 6 ile 24 aylık olmak kaydıyla hayvan sayısının yüzbaşın altına düşmemesi gerekiyor. 150 bin TL kredi kullandırılmasını içeren bu düzenlemede kıvırcık, Anadolu merinosu, Karacabey merinosu, Orta Anadolu merinosu ırkları sahiplenilecek.

Hibe Başvuru Nasıl Yapılır?

Kredi kapsamında başlatılan kampanyadan yararlanmak isteyen kişiler 81 il genelinde bulunan tarım müdürlüklerinden ve şubelerden başvuru işlemlerini gerçekleştirecekler. Başvurular için il ve ilçelerde bulunan tarım müdürlüklerine müracaat gerekiyor. Proje içeriğini araştırmak ve bu konuya hakim olmak aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Proje Şartları Nelerdir?

Köyde yaşamak için bir sürü nedenim var projesi kapsamında verilecek 150 bin TL faizsiz kredi desteği için başvuru şartları oluşturuldu. Bu şartlar arasında;

  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Projenin başlangıç tarihi itibari ile faal küçükbaş hayvancılığı yapıyor olmak veya yapmış olmak
  • İlk defa küçükbaş hayvancılık faaliyeti başlayacaklar için proje onayı verilmemektedir.
  • Proje kapsamında alınacak hayvanlarla ilgili işletmesini dişi küçükbaş hayvan sayısının asgari yüzbaşa ulaştırılması ve proje kapsamında kullanılacak yatırım kredisinin devamı boyunca proje kapsamındaki belirlenen ırklara sahip dişi hayvan sayısının düşürülmesi gerekiyor.
  • Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve projede hayvanlarla tam sürüsünü barındırma kapasitesi bulunan bir ağıla sahip olmak,
  • Faaliyet gösterilen bölgede meralardan yararlanıyor olmak ve yıllık kaba yem ihtiyacının yüzde ellisini yetiştirme imkânına sahip olmak şartları aranmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.