ABD’nin Türkiye’ye Yönelik Yaptırım Kararına Tepki Devam Ediyor: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tepki Gösterdi!

ABD’nin Türkiye’ye Yönelik Yaptırım Kararına Tepki Devam Ediyor: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tepki Gösterdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı yayınla katılım sağladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada yatırım bedeli toplam 3,1 milyar dolar olan otoyolun ekonomiye yılda 2,5 milyar lira katkı sağlayacağının haberini verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Töreni'ne Vahdettin Köşkü'nden canlı yayınla katılım sağladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada yatırım bedeli toplam 3,1 milyar dolar olan otoyolun ekonomiye yılda 2,5 milyar lira katkı sağlayacağının haberini verdi. Konuşmasında ABD yaptırımına da tepki gösteren Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanmaktan asla çekinmeyecek bir ülke olduğunu kabullendirmekte kararlıyız. Tehditle diz çöktürmeye çalışanlar hayal kırıklığı yaşayacak. Biz her koşulda diyaloğa, konuşmaya açığız.” Diyerek kararlılığını ortaya koydu. Muhalefete ilişkin de yaptığı açıklamada “2023 Cumhur İttifakı'nın zafer yılı olacak.” ifadelerine yer verdi.

Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim Açılış Konuşması:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Marmara Otoyolu 6. Kesim açılış konuşmasına canlı yayınla bağlanarak önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında Kuzey Marmara Otoyolu’nun gelecek yılın son çeyreğinde tamamlanacağını belirtti. Türkiye’nin otoyol uzunluğunu ikiye katladıklarını açıklayarak buna ek olarak tüm şehirlerimize uçakla seyahat imkanını sağladıklarını belirtti. ABD yaptırımlarına da tepki gösteren Erdoğan, açıklamalarında şu detaylarında yer verdi:

Bugün hizmete açtığımız yolun uzunluğu 68 kilometreyi geçiyor. Kuzey Marmara Otoyolu'nun 2016 yılında başlayıp etap etap devam eden açılışlarında son bir bölüm daha kaldı. İnşallah bu son kısmı da önümüzdeki yılın son çeyreğinde tamamlayacağız.”

Yatırım bedeli 3,1 milyar dolar olan otoyolun ekonomiye yıllık katkısı 2,5 milyar TL'dir. Bugün açılışını yaptığımız bölümün maliyeti de 431 milyon doları buluyor. Bu otoyol İstanbul'un her iki yönde de araç trafiğin çok büyük rahatlama sağlayacaktır.”

Otoyol Uzunluğumuzu İkiye Katladık

Türkiye uzun bir süre diğer altyapılar ile birlikte ulaşım konusundaki eksikliklerinin sıkıntılarını yaşamıştır. İktidara geldiğimizde 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı biz bu mesafeyi 28 bin kilometreye kadar çıkardık. Otoyol uzunluğumuzu ise ikiye katladık. Sadece ulaştırma yatırımları için 18 yılda 880 milyar liranın üzerinde bir kaynak kullandık.”

Ülkemizin Her Köşesine Uçakla Seyahat

Demir yolarında ülkemizi hızlı ve yüksek hızlı tren hatları ile tanıştırdık. Önümüzdeki yıl Ankara-Sivas hızlı tren hattını da hizmete açıyoruz. Demir yolu ağımızı sıfırdan yapmış gibi modernize ettik. Havayolunda 24 olan mevcuda 30 yeni havalimanı ekleyerek ülkemizin her köşesine uçakla seyahati mümkün hale getirdik.”

ABD Yaptırımına Tepki

Her yöntemi kullanarak ülkemizin önünü kesmeye çalıştılar. Hamdolsun şu ana kadar başarılı olamadılar. Türkiye'nin egemenlik haklarını kullanmaktan asla çekinmeyecek bir ülke olduğunu kabullendirmekte kararlıyız. Tehditle, dayatmayla, riyakarlıkla, ayak oyunlarıyla ülkemize diz çöktürtme gayreti içinde olanlara söylüyorum; sizleri hayal kırıklığına uğratmaya devam edeceğiz. Bu günlere getirdiğimiz mücadeleyi zafere oluşturana kadar durmayacağız.”

2021 Bütçesi Kabul Edildi

TBMM'de 2021 bütçemiz kabul edildi. Cumhur İttifakı olarak sergilediğimiz güçlü dayanışmayla ülkemize ve milletimize hizmet vasıtası olarak gördüğümüz bütçe sürecini sağlıklı yürümesini sağladık. Attığımız bu adımlar şunu adı millet olan aslında zillet durumuna düşmüş, PKK ile iç içe olanlara da sesleniyorum. 2023 Cumhur İttifakı'nın yeni bir zafer yılı olacaktır. Milletimize verdiğimiz tüm sözleri tutarak 2023'e alnımızın akıyla ulaşacağız.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.