Bakanlık faizsiz 15.000 TL kredi dağıtıyor

Bakanlık faizsiz 15.000 TL kredi dağıtıyor

Bakanlık herkese sıfır faiz oranı ile 15.000 TL destek kredisi dağıtıyor. Üstelik kampanyaya katılmak oldukça kolay.

Bakanlık herkese sıfır faiz oranı ile 15.000 TL destek kredisi dağıtıyor. Üstelik kampanyaya katılmak oldukça kolay.

Pandemi süreci ile birlikte pek çok kişi zor duruma düştü ve ekonomik sıkıntılar yaşadı. Bu dönem ile birlikte kendi işini kurmak isteyen ve girişimci olmak isteyenlerin sayısında da bir artış yaşandı. İş kurmak için devlet vatandaşa faizsiz kredi veriyor.

Bakanlık faizsiz kredi dağıtmaya başlıyor

Kendi işini kurmak isteyenler için Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girdi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Türkiye’nin her yerinde bulunuyor. Bu kurumun amacı devlet destekli yardımların yapılmasıdır. Bu kurum sayesinde bu zamana kadar pek çok kişiye yardım sağlandı, kredi verildi. Yeni bir kampanya başlatan bakanlık, girişimcileri sevindiren bir adım attı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verilen bu destek, girişimcilerin işini kurmasında yardımcı olacak. Bu kuruma başvuran her bir vatandaş için sağlanacak olan 15.000 TL faizsiz kredi, hem kolay geri ödeme sağlayacak hem de vatandaşın işini rahat kurmasında etkili olacak.

SYDV tarafından verilecek olan kredinin ödemesi de oldukça kolay olmaktadır. Faizsiz olarak sunulacak olan kredi 15.000 TL geri ödeme ile kullanıcıları karşılıyor olacak. Ödemesine 1 yıl sonra başlanan destek paketi girişimcilerin 1 yıl içerisinde işlerini oturtmasını sağlıyor. Gerekli koşulları sağlayan her vatandaş masraflarını göstererek 15.000 TL’ye kadar faizsiz kredi desteği alabiliyor.

Nasıl başvuru yapılıyor?

Uygun vade oranları ile vatandaşların krediyi rahat ödemesini sağlayan kuruma başvuru yapmak için öncelikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na gidilmesi gerekiyor. Başvuru yapan vatandaşın gelir durumu, giderleri ve kuracağı iş için masrafları inceleniyor. Yapılan inceleme sonucunda kredi almaya uygun olan vatandaş kredisine kısa sürede sahip olacak ve 1 yıl sonra geri ödemeye başlayacak. Müşterilere kolaylık sağlayan bu kurum belediye veya kaymakamlıkta bulunabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.