Cumhurbaşkanı faizsiz konut kredisi müjdesini duyurdu

Cumhurbaşkanı faizsiz konut kredisi müjdesini duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizsiz konut kredisi müjdesini tüm vatandaşlara duyurdu. Yapılan bu duyuru halkı mutlu etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizsiz konut kredisi müjdesini tüm vatandaşlara duyurdu. Yapılan bu duyuru halkı mutlu etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada yalnızca faizsiz konut kredisi değil aynı zamanda birçok desteğin de yapılacağını belirtti. Salgın zamanı yaşanan zorluklar pek çok kişiyi etkisi altına almış durumda. Bundan dolayı hükümet tarafından bazı adımlar atılıyor. Bu adımlardan birisi de sıfır faiz ile konut kredisi olmaktadır.

Cumhurbaşkanı’ndan müjdeler yağdı

Yükselen faiz oranları müşterilerin bankadan konut kredisi almalarını zorlayan bir durum oluyor. Bu konuda harekete geçen hükümet, faizsiz konut kredisi müjdesini duyurdu. Cumhurbaşkanı tarafından duyurulan müjdeler arasında yer alan faizsiz konut kredisi birçok vatandaş tarafından internette araştırılmaya başlandı.

Sağlık çalışanlarının yakınlarına verilecek olan faizsiz konut kredisi TOKİ tarafından sağlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada eğitim öğretim yardımı, işsizlere istihdam, fatura indirimi gibi pek çok yardımın da yapılacağından bahsetti. Sağlanan bu desteklerin vatandaşa destek olmasını dileyen Erdoğan, Türkiye’nin pek çok ülkeye göre daha iyi durumda olduğunu açıkladı.

Faizsiz konut kredisi nasıl alınıyor?

TOKİ’nin dağıttığı faizsiz konut kredisi, 80’li yıllardan beri pek çok kişiye verilmiş durumda. Şu ana kadar toplamda 1.4 trilyon TL değerinde dağıtılan kredi, TOKİ tarafından müşterilere verilmeye devam ediyor. Sağlık çalışanı yakınlarına da verilecek olan faizsiz konut kredisinin aylık geri ödemesi kişinin aylık gelirinin ¼ oranını geçmeyecek şekilde yer alacak. Faizsiz konut kredisi desteği için müşterilerden %1 oranında masraf alınmaktadır.

TOKİ’nin müşterilerine sunduğu faizsiz konut kredisi desteği şu ana kadar şehit ailelerine, gazilere, dul ve yetimlere veriliyordu. İlk olarak 1985 yılında başlayan bu uygulama 1 Ocak 1971 tarihinden itibaren şehit olan polislerin yakınları için başlatıldı. Yeni düzenleme ile birlikte koronavirüs salgınının etkili olduğu bu zamanlarda sağlık çalışanlarının yakınları için de faizsiz konut kredisi desteği sağlanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.