Cumhurbaşkanı Müjdeleri Peş Peşe Açıkladı! 100 Bin TL Destek Verilecek...

Cumhurbaşkanı Müjdeleri Peş Peşe Açıkladı! 100 Bin TL Destek Verilecek...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kredi detayları belli oldu. Halk Bankası esnaflara yeni yıl itibariyle %50 indirimli kredi fırsatı sağlıyor. Ancak kredi aldıktan sonra döviz almamaları şartı ile kredi desteği oluşturulacak. Bu kredi kampanyası resmi gazetede yayınlandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Kredi kampanyasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kredi alanların aldıkları krediyi amacı

Halk Bankası duyurdu. Esnaflara yeni yılda % 50 indirimli olarak kredi kampanyası oluşturuldu. krediyi kullananlar döviz almamak şartıyla kredi kampanyasından yararlanacak. Resmi gazetede yayınlanan karar Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından daha çıkmadı. Kredi alanlar aldıkları krediyi amacı dışında kullanmayacaklar. Kredi gelir kaybı olarak uygulanmaktan men edilecek. Esnaf ve sanatkarın ekonomik ihtiyaçları doğrultusunda uygun koşulları sağlaması halinde bu krediden yararlanması sağlanacak. Kredi alanların aldıkları krediyi amacı dışında kullanılmamaları gerekecek ve denetlenecek… 1 Ocak 2021 itibariyle kredi kullanılmaya başlıyor. İşte krediye ilişkin son dakika haberleri...

Kimler Krediden Yararlanacak?

Halk Bankasından duygulan kredi ile vatandaş harekete geçti. Kimlerin bu krediden yararlanabileceği araştırılıyor. Sanat değeri kaybolmaya başlamış olan işlerde kullanılmak üzere devletten destek sağlandı. Bakır işleme, ahşap boyama, el dokuma işleri, el işi tesbih yapımı, oyma sanatları gibi pek çok sanat eseri ile uğraşan vatandaşa indirimde %100 faiz indirimi ile kredi kampanyası oluşturuluyor.

Faizsiz 100.000 TL Kredi Açıklaması

KOSGEB tarafından vatandaşa faizsiz 100.000 TL kredi kampanyası açıklandı. Girişimcilik eğitimine katılım katkı sağlayıp tamamlamış olanlar 30 yaşını geçmemiş olmaları halinde girişimcilik için nakit ihtiyaç duyanlara 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlanıyor. Esnaf ve sanatkarlara bu işler için alacakları malzeme ve ham madde için 30 bin TL'ye kadar kredi desteği oluşturuluyor. 2021'e devreden kredi kampanyaları içinde açıklama geldi. % 100 faiz indirimli olarak bu krediler sağlanacak. Kredi kullanmak isteyen esnaf ve sanatkar çalışır durumda olması halinde bu krediden yararlanacak. Alınan kararlar yönünde son 1 sene içinde ticari faaliyeti veya vergi mükellefiyeti sonlanmış olan kişiler bu kredilerden maalesef yararlanamayacaklar.

Kredi Kullanacaklara Taahhüt Şartı!

Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklanan karara göre geçtiğimiz yıl ki karardan farklı olarak bazı kredi kararları yürürlüğe girdi. Kredi çekip farklı yerlerde kullanımı engelleyebilmek amacıyla devletten yeni detaylar ortaya çıktı. Kredi almak isteyenler başvuru esnasında kredilerinin başka amaçla kullanmayacaklarına taahhüt vermeleri gerekiyor. Özellikle döviz alımı için kredi kullandırmak uygun görülmüyor. Yeni alınan kararlar incelendiğinde kredinin amacı dışında kullanıldığı tespit edilirse eğer gelir kaydı uygulaması ve denetimi sırasında elde edilen bilgilerle normal kredi ödeme seçenekleri uygulanarak hibe imkanı kaldırılacak.

Sanat değeri kaybolmaya yüz tutmuş işler için yatırım yapmak isteyenler ancak bunun için gerekli imkanı bulamayanlar e-devletten destek geliyor. Ahşaptan yapılan baston, kaşık, el işi, tesbih yapımı sanatı, keçe işleri gibi sanat eserleri ile uğraşanlara % 100 olarak faizsiz kredi imkanı oluşturulacak. Bu kredi kampanyasının çalışmasının yapılması ile birlikte oldukça güzel bir kazanç kapısı elde edilecek. İş bulmanın zorluğu bu dönemde kalkıyor ve kendi işinin patronu olma keyfi sağlanıyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.