Dar Gelirli Aileler Ev sahibi Olacak! TOKİ Kurasız Daire Satışı Başladı! 395 TL Taksitle 240 Ay Vadeli Konut Müjdesi…

Dar Gelirli Aileler Ev sahibi Olacak! TOKİ Kurasız Daire Satışı Başladı! 395 TL Taksitle 240 Ay Vadeli Konut Müjdesi…

Toplu konut satışı başladı. TOKİ açıkladı. Uygun fiyata konut satışları kurasız şekilde açık satış yöntemiyle gerçekleştirilecek. Konut satışı için vatandaşlar TOKİ'ye başvuru yapabilecek.

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutların farklı kategorilerde olması vatandaşa rahatlık sağlıyor. Alt gelir grubu için oluşturulan konut seçenekleri için çok fazla sayıda başvuru yapıldı. Konutlar kurallı satıldı. Ancak bazı durumlarda vazgeçme ya da TOKİ tarafından başvuru şartlarını uygun bulunmaması nedeniyle başvuruları iptal edilen kişilerin konutları farklı kişileri açık satış yöntemiyle sağlanmaya devam ediyor. Üstü TOKİ açık satış işlemlerine ilişkin son dakika haberleri ve TOKİ'den alt gelir grubuna uygun konutlar için başvuru şartları…

TOKİ vatandaşı uygun konut imkanı oluşturmaya çalışıyor. Kira öder gibi ev sahibi olmanızı sağlayan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvuru detaylarını açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti, Ziraat Bankası ve Halk Bank şubeleri üzerinden başvurular için teminat ödenmesi gerekiyor. TOKİ'den kurasız ev alımı için açık artırma çekilişine katılmak gerekiyor. TOKİ'nin resmi internet sitesine girdiğinizde bu konutları ve sayılarını görebilirsiniz.

TOKİ Başvuru Evrakları Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti olan vatandaşlar 18 yaşını doldurmaları halinde Türkiye Cumhuriyeti kanuna uygun kurulmuş tüzel kişilikler, başvuru imkanından yararlanabiliyor.

  • Nüfus cüzdanı
  • Kimlik numarası ve
  • Vergi sicil numarası
  • Yetkili banka şubesine nakit olarak
  • muhammen bedeli 99.999 TL'ye kadar olanı için 5.000 TL peşinat
  • muhammen bedeli 100 bin TL ile 349 bin 999 TL'ye kadar olanlara 10.000 TL
  • muhammen bedeli 350.000 TL ile 999 bin 999 TL'ye kadar olanlar için 50 bin TL
  • muhammen bedeli 1 milyon ve üzeri olanlar için ise 100 bin TL katılım teminatı ödenmesi şartı yer almaktadır.

Toplu Konut idaresinden konut alabilmek için vekaletten İşlemlerin yapılması durumunda satışla ilgili tüm belgeleri düzenleme işlemleri imzalama taahhütlerde bulunma beyan ve yetkisini içeren vekaletname gerekmektedir. Başvurunun bir tüzel kişilik adına yapılması halinde şirketin yetki belgesi ve yetkilinin de imza sirküsü ile vekaleti gerekmektedir. Ayrıca açık artırma şartnamesinin imzalanması da gerekmektedir.

Örnek Ödeme Şekli

Toplu Konut İdaresi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürütmüş olduğu konut projelerinin büyüklüklerine, satış fiyatlarına ilişkin bilgiler resmi internet sitesi üzerinde yer alıyor. Yapılan duyuruda satışa çıkarılan konutların 121 metrekare ile 127 metrekare arasında olduğu ve dairelerin net olarak 97 ve 102 metrekare büyüklüğünde açık satışının yapılacağı belirtildi. Vatandaşlar satış planında yer alan bilgilere göre konular için 187 bin TL ödeyecekler. Ev fiyatları 226 bin TL'ye kadar yükseliyor. Ödemelerin yüzde 10'u ile yüzde 25'i kadarı peşinat ödemesi olarak talep ediliyor. 120 aya kadar vade imkanı oluşturuluyor. özellikle Belen Mahallesi'ndeki proje için başvurularını Ziraat Bankası'na yapmaları gerekiyor.

Toki 2021 Başvuru Tarihi Açıklandı Mı?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan açıklama bekleniyor. 2021 yılı için sosyal konut programında 100 bin konut ve sosyal teknik donanom ile hazırlanacak ve üretilecek. TOKİ 2021 yılı için 100 bin konut projesi başvuru şartları ile ilgili teslim tarihi henüz verilmedi. Proje ile ilgili ayrıntılar netleştiğinde TOKİ internet sitesi üzerinden veya sitemizden bulabilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.