Denizbank %1,10 faiz ile konut kredisi dağıtıyor

Denizbank %1,10 faiz ile konut kredisi dağıtıyor

Denizbank, %1,10 faiz oranı ile 2 yıl ertelemeli kredi veriyor. 60 ay vadeye kadar sunulan kredinin birçok özelliği bulunuyor.

Denizbank, %1,10 faiz oranı ile 2 yıl ertelemeli kredi veriyor. 60 ay vadeye kadar sunulan kredinin birçok özelliği bulunuyor.

Günümüzde konut almak kira ödeme derdinden kurtulmak ve bir süre rahat geçirmek için tercih edilen bir durum olmakta. Pek çok kişinin almak istediği konutlar için bankalar uygun geri ödeme koşulları ile kredi dağıtıyor.

Bankaların dağıttığı konut kredisi, vatandaşların uygun geri ödeme koşulları ile konut almasını sağlayan krediler olarak yer alıyor. Bu krediler, müşteriler için bazı özellikler barındırıyor. Örneğin konut rehin olarak bulunuyor. Yani müşteri krediyi ödemediğinde ev geri alınıyor. Bu gibi konut özellikleri müşteriler için tercih edilen bir durum olmakta.

Denizbank 2 yıl ertelemeli kredi veriyor

Denizbank müşterileri için 2 yıl geri ödemesiz kredi dağıtmaya başladı. Evini yenilemek isteyenlere yani kentsel dönüşüm fırsatından yararlanmak isteyenlere dağıtılan konut kredisi, birçok özellik ile birlikte geliyor.

Kentsel dönüşüm projesine dahil olmak isteyenlerin yararlandığı bu proje için Denizbank müşterilerine 24 aya varan geri ödemesiz kredi verirken aynı zamanda 60 aya kadar vade imkanı tanıyor. %1,10’dan başlayan faiz oranları ile alınan kredi, pek çok müşteri için önemli bir durum olmakta.

Uygun faiz oranı ile kredi almak için müşterilerin en uygun kredi notuna sahip olması gerekiyor. Banka müşterinin ödeme performansına ve kredi notuna göre doğru tercihi belirliyor ve müşteri buna göre en uygun faiz oranına kavuşuyor. Bundan dolayı müşterilerin bankalar ile iyi geçinmeleri, ödemeleri zamanında yapmaları gerekiyor.

Nasıl katılım sağlanıyor?

Sadece evini yenileyenler için geçerli olan bu kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar bireysel kredi başvuru formu, kimlik belgesi, gelir belgesi ve risk raporu belgesine sahip olmaları gerekiyor. Risk raporuna göre kredinin uygun olup olmadığı belirleniyor. Bilindiği üzere bu kredi yalnızca kentsel dönüşüme uygun binalar için yani yenilenmesi gereken binalar için geçerli olarak yer alıyor.

Örnek bir maliyet tablosuna göre 100.000 TL’lik kredi 60 ay vade ile aylık 2.285 TL civarında bir miktara denk geliyor. Uygun ödeme koşullarının sağlandığı bu kredinin faiz oranı ise %1,10 olarak bulunuyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.