Dijitalleşmeye Yeni Yatırımlar Başlıyor! 2021’de Gençlere Dijital Alanda Yeni Fırsatlar Verilecek!

Dijitalleşmeye Yeni Yatırımlar Başlıyor! 2021’de Gençlere Dijital Alanda Yeni Fırsatlar Verilecek!

Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Görgün Özdemir tarafından dijitalleşmeye yönelik 2021’de adımların atılacağının müjdesini verdi.

Türkiye Kalite Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Görgün Özdemir tarafından dijitalleşmeye yönelik 2021’de adımların atılacağının müjdesini verdi. Bu yeni gelişmelere ilişkin şu açıklamaları aktardı: “İş yapış şekillerinin, tüketim alışkanlıklarının hızlı değişimi, inovatif fikirlerin sürdürülmesi, yetenekli ve gelişime açık gençliğe fırsat verilmesi ile dijitalleşme yatırımlarının olumlu dönüşleri 2021 yılında görülecektir.”

Gençlere yönelik yeni fırsatlar kazandırılacağının vurguları yapılmaya başlandı. Özellikle iş dünyasının 2021’deki beklentileri üzerine konuşan Görgü Özdemir teknolojinin geldiği aşamada internetin hayatımızdaki yerinin önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. “İletişim kuran nesnelerin veri toplayıp üretim sürecini tamamen değiştirdiği ve makinaların insanlarla etkileşiminin öne çıktığı zamanlardayız. Salgınla dijitalleşmenin yükseliş yaşadığı bir dönemi yaşıyoruz. Rekabet koşullarının, uygulanabilirliğin, verimliliğin doğru ölçümü ile gelecek stratejilerimizi belirleyebiliriz.” Diyerek dijitalleşmenin tüm dünyada önemine dikkat çekti.

Her gün yükselen yenilikler, teknolojik gelişmeler konusunda yeni iş kollarının da artış yaşanmaya devam ediyor. Bu durum dijitalleşmenin önemini açıkça ortaya koyuyor. Dolayısıyla iş dünyasında yaşanan değişimler de bu gelişmelerden etkilenmek durumunda kaldı.

Salgın İş Dünyasına Nasıl Etki Etti?

Buna ilişkin Özdemir çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarının satır araları ise şöyle:

"İş dünyası salgına göre kendini yeniden düzenlemek zorunda kaldı. Üretim sektörü, kısa sürede tedbirlerini aldı ve şu an ekonomiye, kalkınmaya değer katmaya devam ediyor. Bu dönemde kurumlar için kriz yönetimi planının ne kadar önemli olduğunu ve bundan sonraki kriz senaryolarında salgın, afet gibi yaşamsal konulara yönelik aksiyonların mutlaka bulundurulması gerektiğini öğrendik. Diğer yandan salgının devamı nedeniyle halen kapalı olan işletmeler var. Devletin olanakları işletmelere, çalışanlara sunulurken, toplumda dayanışmanın ne kadar arttığını gördük. Kısıtlı ve kontrollü bir sosyal yaşam ile tanıştık. Salgının her bireyi ve kurumu etkilediği kuşkusuz, açıklanan aşı haberleri topluma umut oldu.”

Özdemir: “Amacımız Sürdürülebilir Bir Değer Yaratmak”

KalDer olarak bizim amacımız tüm bu aşamalarda sürdürülebilir değer yaratmak. Üyelerimizin yapmış olduğu çalışmalara, riski nasıl yönettiklerine, modelden nasıl etkilendiklerine bakıyoruz. EFQM Modeli 'toplumla, çalışanla, müşteriyle, tedarikçilerle güven verici bağ ve iletişim kurulmasının önemli’ olduğuna dikkat çekiyor.” Diyerek risk yönetimine ve çalışmaların gerçekleştirilmesinde güvenin ve iletişimin gücüne vurgu yaptı.

EFQM modeline ilişkin yaptığı açıklamanın ardından çalışmalarını bu minvalde yürüteceklerinin altını çizdi: “Kurumlarımızın da yanında olacağız. Modeli uygulayan kurumlarda strateji geliştirme, performansı yönlendirme ve risk yönetme kriterleri ile olumlu etkileri salgın döneminde gördük. 2021 yılında daha çok kurumun bu modelle tanışmasını amaçlıyoruz. Modelin Türkiye’de yaygınlaşması için daha çok kurumla çalışacağız.” Açıklamalarında bulunarak iş dünyasına olumlu geri dönüşler getirmesini sağlayacak modelin yaygınlaşacağının haberini verdi.

Mükemmellik Akademisi

Mükemmellik Akademisi eğitimlerini günümüzde hâkim olan eğitim yöntemlerini kullanarak geliştireceklerini söyleyen Özdemir şu cümleyi aktardı; "Tüm eğitimlerimizi yeni online gelişim platformumuz olan KalDer Akademi çatısı altında toplayarak, paydaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gerek geleneksel gerek online ortamlarda sürdüreceğiz."

Dijitalleşme yolunda ciddi adımlar atılacağını ve özellikle de gençlere yönelik fırsatları artıracaklarını belirten Özdemir, gençlerin umudu olmaya devam ediyor. Türkiye’nin kalkınmasında büyük rol oynayacak olan teknolojik atılımlar ve dijitalleşme gittikçe hız kazanıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.