Girişimcilere 765.000 TL hibe verilecek! Başvuru şartları neler?

Girişimcilere 765.000 TL hibe verilecek! Başvuru şartları neler?

Girişimci kadınlara hibe desteği geliyor. Toplam 30 kadına dağıtılacak olan hibenin miktarı 765.000 TL olarak açıklandı. Peki hibe için başvuru şartları neler? Hibe nasıl alınıyor?

Girişimci kadınlara hibe desteği geliyor. Toplam 30 kadına dağıtılacak olan hibenin miktarı 765.000 TL olarak açıklandı. Peki hibe için başvuru şartları neler? Hibe nasıl alınıyor?

Hibe, kredinin tersi olarak açıklanabilir. Borç olmayan, bir girişimciye destek amaçlı verilen para olarak yer alıyor. Özellikle yeni alanlara girmek isteyen ve kendi işini kurmak isteyenler için hibe miktarı daha yüksek olabiliyor.

Kız Kardeşim projesi ile daha önce gerçekleşen ve tekrar gerçekleşecek olan hibe için yeme ve içme sektörüne sahip 30 girişimci kadına 765.000 TL hibe desteği sunulacak. Habitat Derneği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Coca-Cola Türkiye’nin işbirliği içerisinde olduğu bu projeye birçok kadının katılması bekleniyor.

Bir Girişimciye 40.000 TL hibe fırsatı

Yeme ve içme sektöründe kadın girişimcilere dağıtılacak olan toplamda 765.000 TL değerindeki hibe miktarı, 30 kadın için geçerli olacak. Birçok kadının güzel bir rekabet yaşayacağı bu ortamda jüri tarafından en başarılı 30 kadın girişimci seçilecek bu bu girişimciler arasında birine 40.000 TL hibe, diğer 29 kadına ise 25.000 TL hibe dağıtılacak.

Ocak ve Mart aylarında düzenlenecek olan Kız Kardeşim projesi, birkaç aşama olarak gerçekleştirilecek. Online eğitimi tamamlayan kadınlar sertifika ile hibe desteğine başvuru yapmalıdır. Bu şekilde katılım sağlayan girişimci ruhlu kadınlar hibe alma şansına kavuşacak.

Başvuru şartları neler? Nasıl katılım sağlanıyor?

Türkiye’nin her ilinde geçerli olan bu projeye her ilçeden kadın girişimci katılabilir. En önemli şartlardan birisi online eğitim olarak verilecek olan eğitimi internet sitesi üzerinden tamamlamak ve 15 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapmak gerekiyor.

Bu aşamadan sonra eleme turları başlayacak. Elemeyi başarı ile geçen kadınlar bir sonraki tura geçmeye hak kazanıyor olacak. Sonraki turda hibe programı kampı yapılmaktadır. Bu kamp yaklaşık 2 gün sürmektedir. Son turda jüri değerlendirmesi ile birlikte en yüksek puanı alan 30 kadın girişimci hibe desteği kazanır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.