Güncel İhtiyaç Kredisi Miktarları Açıklandı! Bankaların İhtiyaç Kredileri Taksitleri ve Kredi Limitleri…

Güncel İhtiyaç Kredisi Miktarları Açıklandı! Bankaların İhtiyaç Kredileri Taksitleri ve Kredi Limitleri…

Kamu bankaları tarafından vatandaşı rahatlatacak yeni kredi destek miktarları düzenlendi. İnsanların kredi çekmeden önce sordukları sorunun başında faiz oranları geliyor. Özellikle yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte insanlar otomobil ve ev almak için fırsat bekliyor.

Kamu bankaları tarafından vatandaşı rahatlatacak yeni kredi destek miktarları düzenlendi. İnsanların kredi çekmeden önce sordukları sorunun başında faiz oranları geliyor. Özellikle yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte insanlar otomobil ve ev almak için fırsat bekliyor. Bununla birlikte ihtiyaçlarına yönelik son dakika konut, taşıt, ihtiyaç kredilerine yönelik araştırma yapmaya başladılar. Peki bankaların kredi faiz oranları ne kadar oldu? Aylık taksit fiyatları ne kadar tekabül ediyor? İşte son dakika haberi

Halk Bankası 400,18 TL taksit, Vakıfbank 401,72 TL taksit, Ziraat Bankası 398,66 TL taksit imkanıyla 10.000 TL ihtiyaç kredi vereceğinin açıklamasını yaptı.

Artık kamu bankaları ve özel bankalar tarafından güncel faiz oranları açıklanıyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bankaların faiz oranları sürekli sorgulanmaya ve araştırılmaya devam ediliyor. Ekonomik sıkıntıların en büyük sebebi olan Pandemi süreci vatandaşı birçok konuda zor durumda bıraktı. Bu zor durumdan etkilenen vatandaşlar ihtiyaçlarını kredi yoluyla gidermek istiyor. Böylece bankaların ödemeli kredi kampanyalarının neler olduğu daha çok merak konusu oldu.

Bankalar tarafından konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri için gerekli detaylar paylaşıldı. Müşterilere sağlanan kredilerin faiz oranları ne kadar oldu? Bankaların açıklamaları doğrultusunda tek tek bilgi verelim.

Bankaların Kredi Detayları

Halkbank: Halkbank’tan anlaşmalı firma veya bayilerden alınmış proforma 10.000 TL'ye kadar kredi kullanabilmeniz mümkün hale geldi. Banka üzerlerine aylık 1,77 faiz oranı ile kredi desteği sağlanıyor. Başvuru yapmak isteyenler sosyal hayata destek kredisi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilir.

Ziraat Bankası: Bireysel ihtiyaçlarının karşılanması adına kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, kamu bankası olan ziraat bankasına başvuruda bulunabilirsiniz. Ziraat bankası vade imkanına sahiptir. Böylece tüketici kredisini oluşturabilirsiniz. 36 ay vade imkânı ile istediğiniz ödeme seçeneklerinden yararlanabilme imkanınız bulunuyor. Maddi teminat alınması gibi bir durum söz konusudur. Bunun yanı sıra ziraat bankası bireysel kredi kullanan müşterilerine yönelik hayat sigortası ürünü Türkiye Hayat Emeklilik tarafından sunulmaktadır. Türkiye Hayat Emeklilik Acentesi ve Ziraat bankası faaliyetlerini birlikte sürdürmektedir.

Vakıfbank: Vakıfbank’tan evlenen kişilere özel kredi desteği imkânı bulunuyor. Beyaz eşya ve mobilya ihtiyacını gidermek isteyen çiftler için kullanılacak kredi desteğine banka taksitli ihtiyaç kredi olanağı tanıyor. Bu ihtiyaç kredilerinin özelliklerine bakılırsa, 36 ay vadeye varan 3 aylık dönemde ya da değişebilen taksitli ödemeler yapabilirsiniz. Özellikle düzenli bir geliri olanlar ve kredi notu düzgün olanlara hitap edilen bir kredi destek hizmetidir. Bu kredi kullanmak için karşılığında bir teminat vermek durumundasınız.

Peki İhtiyaç Kredisi Nedir

Günümüzde insanların birçok ihtiyacı olan ürün veya mal bulunmaktadır. Kişiler bu ihtiyaçlarını kendi maddi olanaklarıyla sağlayamadığı takdirde kredi çekerek bu ihtiyaçlarını karşılamak isteğinde bulunuyor. Bankaların bu tür müşterilere özel uyguladıkları uygulamalardan biri ihtiyaç kredisidir. Bireysel ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlar bankaların sağladığı ihtiyaç kredisine başvuru yaparak gerekli maddi desteği kendilerine sağlamış oluyor.

İhtiyaç kredisi çekmek diğer kredilere nispeten daha kolaydır. 30 bin TL ile 45 TL arasında sağlanabilen kredilerdir. Taşıt, konut veya eğitim kredisi gibi seçeneklerden ise daha farklı bir faiz oranına sahiptir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.