Hükümetten Büyük Müjde! Başvuran Herkese 20 Bin TL Para Yardımı, Gıda, Yakacak, Yardımı Yapacak...

Hükümetten Büyük Müjde! Başvuran Herkese 20 Bin TL Para Yardımı, Gıda, Yakacak, Yardımı Yapacak...

Çalışma Bakanlığı'ndan müjde geldi! Maddi durumu yetersiz olan ve geçim sıkıntısı yaşayanlara 20.000 TL destek verilecek. Geçim sıkıntısı nedeniyle pandemi döneminde sıkıntı yaşayan vatandaşlara hız kesmeden yardımlar sürüyor. Bu yardımlar kimlere verilecek? İşte detaylar…

Bakanlıktan açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müjdeyi verdi. Maddi durumu kötü olan vatandaşlara ve geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kalanlara yardım geliyor. Sağlık yardımları, özel amaçlı sunulan destek ödemeleri, eğitim ödemeleri, yaşlı ve engellilere verilen ödemeler ile zorlu dönemde herkesin ihtiyaçlarının karşılanması sağlanıyor. İşte bakanlıktan verilen o ödemelere dair son dakika haberleri ve gelişmeler…

Hangi Yardımlar Verilecek?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan verilen yardımlar arasında;

 • Gıda yardımları
 • Barınma yardımları
 • Yakacak yardımı
 • Dul kadınlara verilen yardım ödemeleri
 • Asker ailelerine yapılan ödemeler
 • Muhtaç asker çocuklarına yardım ödemesi
 • Elektrik tüketim destekleri verilmektedir.
 1. Gıda yardımı Ramazan ve Kurban Bayramı gibi bayramlarda verilen yardımlardandır. Temel giyim ve gıda ihtiyaçlarının karşılanması sağlanır. 18 yaşını doldurmuş olması şartıyla başvuru sahibine bu hak verilir.
 2. Barınma yardımı insanların yaşamına devam edemeyecek kadar eski sağlıksız ve bakımsız evleri olması durumunda başvuru oluşturmaları ile birlikte destek sağlanmaktadır. Doğal afet sürecinde ev eşyası alımı gibi destekler de verilmektedir. Kaymakamlıklara bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından başvuru yapacak kişilerin 18 yaşının üzerinde olması şartı aranmaktadır.
 3. Dul kadınlara verilen yardımlar her yıl biraz daha artıyor. Sosyal güvencesi olmayan ve ihtiyaç sahibi olan kadınlara kaybettikleri zaman nedeniyle dul maaşı veriliyor. 375 TL olarak verilen bu destek 2 ayda bir 750 TL olarak ödenmektedir. Medeni kanun şartlarına uygun şekilde resmi eşinin yaşamını kaybetmiş olması halinde bu ödeme sağlanmaktadır.
 4. Yakacak yardımı geçim sıkıntısı çektiği için ısınma ihtiyacı bakanlıktan karşılanmaktadır. Yılda bir defaya mahsus en az 500 kilogram kömür yardımı yapılır. Kış aylarında verilen Bu yardımlar belgesiz sunulur ve kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma vakıflarına başvuru yapanlar bu haktan yararlanabilir. Başvuru yapacak kişilerin 18 yaşının üzerinde olması gerekir.
 5. Asker ailelerine yardımlar 18 yaş altı çocuğu olan annelerin başvuru yapması halinde verilmektedir. 2 ayda bir 150 TL olarak çocuk başına ödeme yapılmaktadır. PTT aracılığı ile bu desteğin ödemesi yapılır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.