Hükümetten Yaşlılara Büyük Müjde! Bütün Yaşlılara 2 Bin 420 TL Ödeme Yapılacak! Devletten 6 Destek Birden Geliyor!

Hükümetten Yaşlılara Büyük Müjde! Bütün Yaşlılara 2 Bin 420 TL Ödeme Yapılacak! Devletten 6 Destek Birden Geliyor!

Yaşlı vatandaşlara devletten 6 ödeme birden verilecek. Vatandaşlara yönelik pek çok alanda destek oluşturuldu. Gerekli şartları sağlayabilen vatandaşlara 65 yaş aylığı, bakım desteği sağlanacak. Toplamda 2.420 TL alabilecekler. İşte yaşlıya verilen maaşlara ilişkin merak edilenler…

Devletten yaşlı vatandaşlara destekler sıralanıyor. Yaşlılara sağlanan yardımlardan kimler yararlanabilecek? Evde bakım desteği nedir? 65 yaş aralığı kaç TL'dir. Yaşlıların eline toplamda kaç TL para geçiyor. İşte yaşlılara devletten sağlanan gelirlere ilişkin detaylar ve son dakika haberleri...

Gerekli şartları sağlayan 65 yaş üstü vatandaşlara bu maaş ödemesi yapılıyor. Yaşlı vatandaşlara verilen maaşlar arasında 65 yaş aylığı, evde bakım desteği, ücretsiz ulaşım, sağlık hizmeti, evde bakım ödemesi devletten verilmektedir.

Devletten Verilen Yaşlılık Ödemeleri Nelerdir?

  • 65 yaş aylığı; devletten muhtaç yaşlılara sağlanan bir ödenecektir. 2021 yılı için 763,67 TL ödeme yapılmaktadır. Eşi ve kendisi 65 yaş maaşı alan bir çift toplamda 1.705 TL ödeme alabiliyor.
  • Evde bakım maaşı; devletten bakıma muhtaç olan yaşlılara verilen bir ödemedir. Hayat kalitesini yükseltmek amacıyla verilmektedir. Aylık ödeme 1.657,86 TL olarak belirlenmiştir. Ancak bu desteği alabilmek için % 50 ve üzeri engelli bir yaşlı olmak gerekmektedir. Maaş yaşlıya verilmiyor. Bu ödeme yaşlının kendisine değil yaşlının bakımını üstlenmiş kişiye veriliyor. Bu ödeme için hane içindeki kişi başı gelir 1705 liranın altında olması halinde ödemeden yararlanabiliyor.
  • Yaşlı vatandaşlara sağlık hizmeti veriliyor ve ihtiyacı olana sağlanan sağlık hizmeti evde veriliyor. Tamamen ücretsiz olarak bu hizmet sağlanıyor.
  • Ücretsiz ulaşım hakkı devletten 65 yaş üstü olan vatandaşlar için sağlanan en güzel yardımlardan bir tanesi de ücretsiz ulaşım yardımıdır.
  • Evde maaş imkanı devletten sağlanan bir başka destek olarak uygulanmaktadır. Emekliye ve yaşlıya evde maaş imkanı sağlanmaktadır.
  • Bakım maaşı devletten ödemesi yapılan ve yaşlılar için sağlanan yardımlardan bir tanesidir. Bakımevlerinde yaşlılara hiçbir güvencesi olmaması halinde ücretsiz olarak bakım sağlanmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.