Kobilere Kredi Destek Paketi Geliyor! Kobilerin Yüzüne Güldürecek Kredi Destek Paketi Nedir? Kredi Destek Paketi Başvuruları Ne Zaman Olacak?

Kobilere Kredi Destek Paketi Geliyor! Kobilerin Yüzüne Güldürecek Kredi Destek Paketi Nedir? Kredi Destek Paketi Başvuruları Ne Zaman Olacak?

Çok sayıda insan Kobi Destek Kredisini nasıl alırım sorusunun cevabını arıyor. Kobi destek paketinin gelip gelmeyeceği de merak edilenler arasındaydı. Ancak kobilerin yüzünü güldürecek kredi destek paketi açıklandı.

Çok sayıda insan Kobi Destek Kredisini nasıl alırım sorusunun cevabını arıyor. Kobi destek paketinin gelip gelmeyeceği de merak edilenler arasındaydı. Ancak kobilerin yüzünü güldürecek kredi destek paketi açıklandı. Sonunda çok sayıda vatandaş bu haberle beraber sorularına yanıt alabilecek. Özellikle pandemi döneminde yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı insanların merak ettiği sorular arasında kredi destek paketleri yer alıyordu. Vatandaşlar bunun için kobi kredi destek paketi araştırması yapıyordu. KGF'nin Avrupa Yatırım Fonu'ndan sağladığı 300 milyon TL’lik hibe ve kendi öz kaynaklarından sağladığı 300 milyon TL’lik destek ile oluşan fon sayesinde KOBİ'lere 6 milyar lira tutarında kefalet sağlanacak. Kredi garanti fonu kefaleti ve KOBİ destek paketi ile ilgili detaylar için haberi okumaya devam edin. İşte detaylar…

Kredi Garanti Fonu (KGF) Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülmeye devam edilen "İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME)" kapsamında yeni bir kredi destek paketi hazırlandı ve vatandaşların sorularına yanıt verilmiş oldu.

Kredi Garanti Fonu (KGF) Kobi Destek Paketi Detayları

Kredi Garanti Fonu yeni bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamayla ilgili detaylarda, KGF'nin Avrupa Yatırım Fonu'ndan sağladığı 300 milyon TL'lik hibe ve kendi öz kaynaklarından sağladığı 300 milyon TL'lik destekle oluşturulmuş bir fon olduğunu beyan ettiler. Bu sayede KOBİ'lere 6 milyar lira tutarında kefalet sağlanmanın önü açılmış olacak. Kobiler, İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME) kapsamında, Kredi Garanti Fonu ve Avrupa Yatırım Fonu iş birliğiyle hayata geçirilen bir proje olup, proje ile yüzde 80 Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 1 milyon 125 bin TL'ye kadar kredi kullanılabileceği imkanını yakalayacaklarını ifade ettiler.

KOBİ'lerin yararlanacağı bu kredinin ve 1 yıl ödemesiz, 60 aya kadar vadeyle verilecek olan kredinin faizi de piyasa şartlarına bağlı olarak bankalar tarafından belirlenmesi gerektiği belirtildi. Bankalar tarafından verilecek olan bu kredi, proje kapsamında ele alındığında KOBİ'lere yaklaşık 7,5 milyar lira tutarında kredi kullandırılması beklentiler arasındadır. Kredi Garanti Fonu’nun bu noktada en dikkat ettiği husus ise sektör ayrımı yapılmadan bu kredilerin verilmesidir. Yani işletmelerin sermaye ihtiyacını karşılamak ve istihdam seviyesini korumak amacıyla faaliyetlerine devam ediyor. Kredi Garanti Fonu, coronavirüsün etkili olduğu bu dönemde salgınla mücadele kapsamında hazırladıkları yeni kobi kredi destek paketiyle başta kobiler olmak üzere işletmelerin finansal rahatlıklarını sağlamayı hedef edindiler.

Kobilere Kredi Garanti Fonu Başvuru Süreci Nasıl Olacak

KGF Genel Müdürü Kasım Akdeniz tarafından yapılan açıklamada bu destek paketinin, KOBİ'lerin rekabet gücünü artırmak amacının taşıdığını belirterek Avrupa Komisyonu tarafından sağlanmış olan bütçe kapsamında da Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen COSME içerisinde imzalanan protokolün devamı niteliğinde olduğunu belirtti. Belirtilen destek paketi kapsamında verilecek olan kefaletlerle KOBİ'lerin finans desteğini kolaylaştırıp üretim, istihdam ve rekabet güçlerini artırmayı hedeflediklerini açıkladı.

Akdeniz; salgın sürecinde nakit akışının, üretimin ve istihdamın sürdürülebilirliği bakımından finansman erişiminin önemli olduğunu hatırlattı. Akdeniz; mümkün olduğu ölçüde yaygın ve katma değerli alanlarda kullanılmasını hedefledikleri bu destek paketinin ülkeye hayırlı olmasını dilediğini belirtti. Projeler bugün itibariyle hayata geçirilmeye hazırlanıyor…

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.