Konut kredisi veren bankalar

Konut kredisi veren bankalar

Konut kredisi almak isteyen pek çok müşteri bulunuyor. Ev hayali kurup yeni ev sahibi olmak ve o evde huzur içinde yaşamak her çalışanın hakkı olmaktadır.

Konut kredisi almak isteyen pek çok müşteri bulunuyor. Ev hayali kurup yeni ev sahibi olmak ve o evde huzur içinde yaşamak her çalışanın hakkı olmaktadır.

Günümüzde pek çok banka konut kredisi vererek insanları ev sahibi yapmak istiyor. Konut kredisi almak isteyen müşteriler için bankalar kredi notunu, gelir durumunu, evin olduğuna dair belgeyi ve daha birçok detayı inceliyor. Peki hangi banka ne kadar konut kredisi sunuyor?

Konut kredisi veren bankalar

Kredi veren bankalardan birisi Ziraat Bankası olarak ön plana çıkıyor. 5 milyon TL seviyesine kadar kredi veren banka, kredi notu yüksek olan müşteriler için yüksek seviyede kredi imkanı sunmaktadır. Konut kredisi için %1,7 faiz alınırken sıfır konut kredisi için %1,5, çalışanın artısı ve emeklinin artısı konut kredisi için ise %1,65 faiz uygulanmaktadır. Ayrıca banka 120 aya kadar vade imkanı sunuyor.

Türkiye İş Bankası ev kredisi veren bir diğer banka olmaktadır. 120 aya kadar vade sunan banka gerekli işlemlerden ve gerekli belgelerden sonra krediyi hazır hale getiriyor. Kredi almak isteyenler için bir üst sınır belirlemeyen banka 500.000 TL’ye kadar %90 kredi sağlarken 500.000 TL ve üzeri değer için %80 kredi imkanı sunmaktadır. Ayrıca faiz oranı kredi notuna göre değişkenlik göstermektedir.
Konut kredisi veren bankalar arasında yer alan ING, müşterileri için 100.000 TL tutarında bir krediyi 120 ay vade ve %1,29 faiz oranı ile veriyor. Herhangi bir limit belirlemeyen ING, müşterilerin gelir durumu ve kredi notuna göre en uygun teklifi sunuyor.

Garanti BBVA, konut kredisi için %1,49 oranında faiz sunan bankalar arasında yer almaktadır. 120 aya kadar vade imkanı tanıyan Garanti BBVA, 500.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. En az 10.000 TL, en fazla 500.000 TL olmak üzere banka müşterisi gerekli belgeleri ve binanın olduğuna dair kanıtları sunduktan sonra bu krediye sahip olabiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.