Müjde Başvuran Herkes 4 Bin 800 TL Ödeme Yapılacak! Başvuru Tarihi Ve Şartları nelerdir?

Müjde Başvuran Herkes 4 Bin 800 TL Ödeme Yapılacak! Başvuru Tarihi Ve Şartları nelerdir?

İŞKUR günlük 30 ile 95 TL arasında harçlık ödemesi annelere 400 TL olarak ödemeden yararlanma imkanı hazırlıyor. Gençlerin meslek sahibi olma fırsatı sağlayan İŞKUR bu süreçte cep harçlığı kazanmalarını sağlıyor. Kursa devam eden şahıslara aynı vakitte İŞKUR sağlık primi ödemesi de gerçekleştiriliyor.

İşsiz vatandaşlara desteğini esirgemeyen Türkiye İş Kurumu bu süreçte her zaman yanında mesleki işlerini açan İŞKUR günlük 30 ile 95 TL arasında harçlık ödemesi annelere 400 TL olarak ödemeden yararlanma imkanı hazırlıyor. Gençlerin meslek sahibi olma fırsatı sağlayan İŞKUR bu süreçte cep harçlığı kazanmalarını sağlıyor. Kursa devam eden şahıslara aynı vakitte İŞKUR sağlık primi ödemesi de gerçekleştiriliyor. İŞKUR internet sitesi üzerinden verilen ilanları takip edebilir, şartlarınıza uyan pozisyonlar için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İşsiz kaldığınız dönemi fırsata çevirebilme üstüne mümkün olacak.

İŞKUR işsizlere büyük fırsat sağladığı işsiz olanlara mesleki eğitim kursları ile iş sahibi olabilmelerini sağlıyor. İŞKUR meslekten eğitim kurslarından yararlanmak için İŞKUR müdürlüklerine hizmet merkezlerine iş danışmanları aracılığıyla danışmanlık hizmeti veriliyor ve mesleksel eğitim kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar kendilerine en ideal kurslara katılıp yararlanma imkanı elde edebiliyor. 160 gün sürecek kurs boyunca 4.800 TL’den başlayarak 17 bin 200 TL'ye kadar ödeme yapılıyor. Sıhhat primleri de karşılanıyor.

Sağlık Primleri İŞKUR'dan

26 gün üzerinden aylık hesaplaması ile 780 ile 2870 TL günlük 60 TL kurs boyunca 4800 ile 17.200 TL ödeme alabilmeleri sağlanan vatandaşlar sağlık birimlerine de İŞKUR tarafından karşılıyorlar. İş ve meslek kurslarına katılmak isteyenler için başvuru şartları açıklandı.

İŞKUR Başvuru Şartları?

İŞKUR meslek kurslarına başvuru şartları şu şekilde belirlenmiştir.

 • Kuruma kayıtlı işsiz olmak
 • Mesleğin gereklerine ideal olarak tespit edilmiş şartlara sahip olmak
 • 15 yaşından gün almış olmak
 • Kurumca aynı meslekte düzenlenmiş kursu tamamlamış olmak
 • Emekli olmamak
 • İş ve meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanmak
 • Kurslara katılmamak tarafında yaptırım uygulanmıyor olmak

Belirtilen şartları yerine getirenlere kursa devam etme halinde isteğe bağlı sigortalı olanlar engelli maaşı sosyal yardım, dul ve yetim maaşı alanlar, bu programdan yararlanmaktadır.

İŞKUR Kurs Ödemeleri Ne Kadar Yapılıyor?

Mesleki eğitim kursunda yararlanan bireylerin fiilen katıldıkları günler için ödeme yapılmaktadır.

 • Sanayi sektöründe olanlar için kursa katılanlara günlük 60 TL
 • Geleneksel mesleklerde eğitim kursuna katılanlara 20 ile 40 TL
 • İstihdam garantisiz mesleki eğitim kurslarına katılanlara günlük 30 TL
 • İşte anne projesi kapsamında olanlara günlük 95 TL
 • Sanayi sektöründeki mesleklere katılanlara 2-5 yaş arası çocukları bakmakla yükümlü olanlara aylık 400 TL
 • Genel sağlık sigortası primi iş kazası ve meslek hastalığı sigortası primi kurum tarafından ödenmektedir. Sonunda kurs bitirme sertifikası verilmektedir.

Bununla birlikte mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu kapsamında ki meslekler için kursa katılan kişiler okul sonucunda yapılacak başarı seviyesine göre mesleki yeterlilik belgesi verilmektedir. Başvuru işlemleri yer alan İŞKUR müdürlüklerinden veya hizmet merkezlerinden yapılabilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.