Recep Tayyip Erdoğan kredi müjdesi verdi

Recep Tayyip Erdoğan kredi müjdesi verdi

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında kredi ve burs müjdesini açıkladı. Açıklanan yeni krediler birçok kişiyi sevindirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında kredi ve burs müjdesini açıkladı. Açıklanan yeni krediler birçok kişiyi sevindirdi.

Eğitim, alınması gereken en önemli adımlardan birisidir. Eğitimli ve tecrübeli bir insan o alanın uzmanı olur, o alanda ve kariyerinde büyük işler başarır. Alınan her bir eğitim gelecekte olumlu bir durum olarak kişinin karşısına çıkacaktır. Bir kişinin ahlaklı olmasını, işlerinde başarılı olmasını ve daha fazlasını sağlayan eğitim için devlet tarafından burslar dağıtılıyor.

Eğitim bazıları için zorlu bir aşama olabilir. Özellikle üniversite hayatını okuyanların oldukça zorlandığı durumlar bulunuyor. Başka şehirde okuyan ve kendine bakması gereken bir öğrenci, belki ailesini daha çok zor duruma sokmamak için kendi başının çaresine bakmak isteyebilir. Bu durumda karşısına eğitim kredisi ve burs çıkan öğrenci, maddi destekten yararlanarak kendini geçindirebilir hale geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kredi müjdesini duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti grup toplantısında konuştu. Gündem ile ilgili bazı mesajlar veren Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar arasında öğrencilerin alacağı burs zamları oldu. Birçok öğrencinin beklediği zamlar açıklandı. Üniversite öğrencilerine müjdeyi vermek isteyerek açıklamasına başlayan Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığı ile öğrencilere yeni yılda daha çok burs verileceğini belirtti.

Üniversite öğrencileri kademesine göre farklı ücretler alıyor. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin alacağı yeni zam miktarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, pek çok öğrenciyi sevindiren bir gelişmeyi paylaştı. Normalde lisans öğrencileri 550 TL, yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler 1.100 TL ve doktora eğitimi alan öğrenciler 1.950 TL burs alıyordu.

Yeni yapılan zamlar ile birlikte artık öğrenciler daha çok burs alacak. Yapılan açıklamaya göre lisans öğrencileri 650 TL, yüksek lisans öğrencileri 1.300 TL ve doktora öğrencileri 1.950 TL alacak. Yaklaşık %18 artışın yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yıl ile birlikte Ocak ayında bursların bu şekilde dağıtılacağını açıkladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.