SGK sonbahar sürprizi yaptı! SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müthiş haber! 5.000 TL – 7.500 TL faizsiz ödeme yapılıyor...

SGK sonbahar sürprizi yaptı! SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müthiş haber! 5.000 TL – 7.500 TL faizsiz ödeme yapılıyor...

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müthiş haber! Yazılı başvuru yapana 5.000 TL – 7.500 TL faizsiz ödeme yapılıyor. Başvuru ile ilgili detaylar haberimizde…

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine müthiş haber! Yazılı başvuru yapana 5.000 TL – 7.500 TL faizsiz ödeme yapılıyor. Emekli vatandaşlar faizsiz avans avantajı ile rahat bir nefes alacak. Uzun zamandan beri emeklilik maaşı alan ve yeni emekli olan bütün vatandaşlar başvuru yaparak 5000 TL'ye kadar nakit avans kullanabiliyor. Üstelik bu avans için faiz ödenmiyor. Sosyal güvenlik kurumuna yazılı olarak müracaat eden vatandaşlar ise 3 asgari ücret tutarı kadar da avans alma imkânına sahip oluyor. Peki emekli faizsiz avans başvurusu nereye yapılır? Emekli faizsiz avans vade kaç ay?

Ekonomik zorluk çeken emekliler için yeni bir kampanya fırsatı daha duyuruldu. Hem halihazırda emekli olan vatandaşlar hem de yeni emekliler talep etmeleri durumunda nakit avans kullanabiliyor. Üstelik de nakit avans uygulaması faizsiz olarak veriliyor. Emekliler 5000 TL'ye varan nakit avans imkanından yararlanmaları durumunda maaşlarından taksitle geri ödeme yapabiliyor. Üstelik de avans alırken faiz ödemek zorunda değiller. Aldıkları kadar geri ödeme yapacaklar. Emekli nakit avans nasıl alınır? Emekli nakit avans başvurusu nereye nasıl yapılır?

ACİL NAKİT İHTİYACI İÇİN 3 MAAŞ AVANS

2021 yılı koronavirüs salgını nedeniyle birçok vatandaş için zor geçti. Özellikle emeklilerin acil nakit ihtiyacı artarken sık sık bankalardan kredi kullanmak zorunda kaldılar. Ancak emeklilere güzel haber Bugün verildi. Emekli vatandaşlar talep etmeleri durumunda 5000 TL'ye kadar faizsiz nakit avans kullanabiliyor. Nakit avans uygulaması ile beraber emekli vatandaşlar adeta rahat bir nefes alma fırsatı buluyor. Üstelik de çektikleri bu tutar belirledikleri taksitler şeklinde maaşlarından kesiliyor.

SGK TARAFINDAN VERİLİYOR

Emekli olan vatandaşlara 3 maaşa kadar nakit avans Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından veriliyor. Yazılı başvuru yapan emekliler, çektikleri maaş tutarına göre avans kullanabiliyor. yani en düşük emekli maaşının 1500 TL olduğu göz önünde bulundurulursa emeklilerin SGK’dan kullanabilecekleri nakit avans en az 4500 TL oluyor. Elbette emekli maaşı arttıkça nakit avans tutarı da artıyor. Yani 2500 TL ve üzeri emekli maaşı alan bir kişi 7.500 TL'ye kadar nakit avans kullanma imkânına sahip oluyor.

FAİZSİZ OLARAK VERİLİYOR

Özellikle son dönemlerde faizsiz kredi ve düşük faizli kredi kampanyalarına olan ilgi artarken SGK tarafından başlatılan nakit avans imkanı ile birlikte emekliler faizsiz olarak ihtiyaçları olan acil nakit parayı alma imkanı buluyor. Geri ödemeler ise emekli maaşından yapılan kesintiler ile oluyor. 36 aya varan vadelerle faizsiz nakit avans kullanmak isteyen emekliler doğrudan Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvuru yaparak paralarını tahsil edebiliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.