SGK Yardım Bekleyene Müjdeyi Verdi! Son Yılların En Büyük Yardım Başvurusu Açıklandı! Başvuran Zamlı Destek Alacak..!

SGK Yardım Bekleyene Müjdeyi Verdi! Son Yılların En Büyük Yardım Başvurusu Açıklandı! Başvuran Zamlı Destek Alacak..!

SGK'dan son 10 yılın en büyük yardım kampanyası oluşturuldu. Başvuru yapan zamlanan o ödemeden yararlanabilecek. Hükümet, işçi ve işverenin korumak için adım atmaya devam ediyor. Toplamda 2.3 milyon vatandaşın yararlanabileceği ve ücretsiz izne çıkanlara yönelik olarak ödenen nakdi ücret desteğine % 21.56 artışla 1.422 TL'lik ödeme yapılacak.

Pandemi döneminde Cumhurbaşkanlığı kararıyla istihdama dönüş ve istihdam teşviklerinin tutarı yükseltildi. 1.610 TL'ye ulaştı. Diğer taraftan SGK kapsamında başvuru yapan vatandaşlara 711,50 TL nakdi yardım yapılacağı açıklandı. Koronavirüs sancılarının devam ettiği şu süreçte sıkıntılı bir zaman geçiren vatandaşlara devlet tarafından destek ödemeleri yapılıyor. İşte o desteklere ilişkin detaylar ve konuya ilişkin son dakika haberleri…

SGK'nın son yıllarda yapmış olduğu yardımlar oldukça fazla devlet tarafından vatandaşa destek sağlamaya devam ediyor. 711,50 TL'lik nakdi yardım desteği açıklandı. Koronovirüs döneminde vatandaşların yararlanacağı bu yardımların sayısı arttırıldı ve zamlandı. Merak edilen yardımın şartları açıklandı…

SGK'dan başvuru yapan herkes 711 TL'lik nakdi yardımdan yararlanabiliyor. Koronavirüs aldığımız sebebi ile beraber herkes ekonomik anlamda ciddi problemler yaşıyor. İşte merak edilen şartlar belli oldu ve bu desteklerden kimlerin yararlanabileceği açıklandı. Nakdi destek ödemelerinde son dakika yaşanıyor. 2.3 milyon vatandaşın ailesi ile beraber ortalama 7 milyon kişinin yararlanabildiği ve ücretsiz izne çıkarılanlara da ödenen nakdi ücret desteği için zam oranı % 21.56 olduğu maddi destek ücretleri bu oranda arttı ve 1.422 TL'ye çıktı. Destekler yeni yılda zamlı olarak vatandaşlara sağlanacak.

Kömür Yardımı Nedir, Kimlere Verilir?

İl ve ilçelerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenmiş muhtaç ailelere yakacak yardımı yapılmaktadır. Bu yıl da devam eden kömür yardımı aile başı kömür miktarı ve yardımdan faydalanacak muhtaç aile sayısına göre yapılmaktadır. Bu yardım yapılırken bölgenin iklim koşulları göz önüne alınır ve geçmiş yıllarda yapılan dağıtım miktarı da değerlendirilir. Hazine ve Maliye Bakanlığınca kömürün ısıl değerine dikkat edilerek kömür yardımının yapılması sağlanır.

7 Milyon Kişiyi İlgilendiriyor!

Hükümetten destek süresi uzatılmasına ilişkin açıklama gelmişti. Bu ücrete zam yapıldı ve nakdi desteklere ilişkin bilgiler de verildi. Toplamda 2.3 milyon vatandaşın faydalandığı bu yardım aileleri ile beraber hesaplandığında 7 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Ücretsiz izne çıkarılanlara nakdi destek ücretine yüzde 21.56 artış sağlandı ve 1422 TL'ye ulaşması kararı verildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdama dönüş için ve artı istihdam teşviklerinin tutarını da yükseltti. Bu ödeme miktarı da 1610 liraya ulaştı.

Ev Tadilat Edene 25.000 TL Onarım Desteği

İkamet konusunda sıkıntı yaşayanlara ve evlerinde hasarı oldukça fazla olan vatandaşlara tadilat ve onarım nedeniyle 25.000 TL'lik destek veriliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfından bu destek sağlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaraları ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvuru yapılması yeterli oluyor. Geri dönüş alınmadığı takdirde valiliğe veya ilçe ofislerine gidilerek kontrol sağlanabiliyor.

İşsiz Vatandaşlara Yardım Fırsatı!

İşsiz vatandaşlar için yardım fırsatı oluşturuldu. Vatandaşların şartları yerine getirmeleri halinde bu şartları yerine getirmiş olanlara gıda sosyal ve mali emeklilik ile sosyal destek, engelli desteği, çocuk desteği, evde bakım desteği gibi destekler veriliyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına T.C. kimlik numarası ile başvuru yapıldığı halde durumunu beyan edenler bu haktan yararlanabiliyor.

65 Yaş Aylığı Alanlara Zam!

Devlet tarafından vatandaşlara en ufak bir sosyal güvencesi olmaması veya ek geliri bulunmaması halinde 65 yaşını doldurduğu takdirde yaşlılık aylığı veriliyor. Yaşlılık aylığı evi ya da aracı olmayan vatandaşlara sağlanan bir haktır. 2020 yılında 672 TL olarak verilen bu ödeme 771,50 TL olarak ödenecek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.