Son Dakika Emeklilere Müjde Geldi! 2022 Yılı SGK, BAĞ-KUR ve SSK Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak? En Düşük ve En Yüksek Emekli Maaşlarına ne kadar Zam Yapılacak?

Son Dakika Emeklilere Müjde Geldi! 2022 Yılı SGK, BAĞ-KUR ve SSK Emekli Maaşları Ne Kadar Olacak? En Düşük ve En Yüksek Emekli Maaşlarına ne kadar Zam Yapılacak?

Emekli maaşları yüzbinlerce emekli vatandaşı ilgilendirmeye devam ediyor. İşte 2022 yılı yapılacak zamlar sonrası olabilecek en düşük ve en yüksek emekli maaşları tablosu belli oldu.

Emeklilere her sene için de ocak ve temmuz aylarında zam yapılmaktadır.  SSK ve BAĞ-KUR emeklileri heyecanla yapılacak zammı beklemeye başladılar. 13 milyon emekliyi ilgilendiren zam ise netlik kazanmaya başladı. SSK ve BAĞ-KUR’a emeklileri şimdiden gözleri 2022 yılında yapılacak olan zamma çevirdi.

2022 Yılı Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Tüm Türkiye de 13 milyon emekliyi ilgilendiren maaş zam mı ne kadar oldu? Şimdiye kadar dört aylık enflasyon verileri belli olmuşken, emekli maaşlarına en düşük yapılan zam miktarının 1736 tl olacağı düşünülüyor. Bu yıl emeklilere aylık enflasyon tahmini verilerine göre 9.17 tl oranın da zam yapılması da söz konusu durumdadır. 

Tüik verileri Temmuz ve Ekim aylık enflasyon verilerini 6.72 olarak açıkladı. Kasım ve Aralık ta açıklanacak olan enflasyon verilerine göre SSK ve BAĞ-KUR emekliliklerine yapılacak olan zam miktarı daha da netlik kazanmış olacak.

2022 En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Emekli maaşları ile ilgili son gelişmeler son haberler gelmeye devam ederken, emekli maaşlarında en düşük emekli maaşı ikramiyesinin esnaf ise 2350 tl den  2508 tl olması bekleniyor. En düşük emekli maaşı çiftçilerde ise  1567 tl den 1993 tl olması bekleniyor. Ayrıca 2000 yılından önce ve  sonra emekli olanlarda ilgilendiren bir gelişme daha var. Eğer ki 2000 yılından önce emekli olmuşsanız aylık ödemeniz SSK lı iseniz eğer 2624 tl den 2800 tl ye artmış olacak. Bunların yanında eğer ki siz 2000 yılından sonra emekli olan bir SSK lı iseniz emekli maaşınız 1626 tl den, 1736 tl ye yükselmiş olacaktır.

En Düşük ve En Yüksek Emekli Maaşı Ne Kadar?

2022 yılı açıklanan enflasyon oranları doğrultusunda  emekli maaşlarına yapılan yüzde 9.17 lik zam oranından  sonra en düşük emekli maaşının 1736 tl olması bekleniyor. Bu oranların ardından ise en yüksek emekli maaşı ücretinin ise 2624 tl olması da beklenmektedir. Emeklilerin şimdiden gözü kulağı hükümetten gelecek olan son müjdeli haberi beklemekte olacak

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.