Vakıf Bank’tan Güven İmzası

Vakıf Bank’tan Güven İmzası

Vakıf Bank'tan 660 milyon dolar değerinde bir imza atılması, gündemi meşgul ediyor!

Vakıf Bank, toplam 660 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı ve bu sayede %109’luk bir yenileme oranıyla yeni kaynak temin etti. Bu anlaşmaya 17 ülkeden 27 bankanın katılıdı. Söz konusu 660 milyon dolar, 160 milyon dolar ve 421 milyon euro olarak sağlandı.

Vakıf Bank, pandeminin tüm dünyayı etkisi almasına ve ekonomiler üzerinde son derece yıkıcı etkiler bırakmasına rağmen uluslararası piyasalardaki en aktif Türk bankası oldu. Bu çerçevede yılın ikinci sendikasyon kredisini çevirdi. Gerçekleştirilen işlemin, bu gibi sıkıntılı dönemlerde bile Türk ekonomisine olan güvenin bir göstergesi olduğunu belirten Vakıf Bank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Böylesi zorlu bir yılın sonlarına yaklaşırken bir yandan tüm müşterilerimize kesintisiz desteğimizi sürdürmeye, diğer yandan da uluslararası piyasalardan ülkemize yeni kaynak getirmeye devam ediyoruz” dedi ve konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti:

“Güçlü muhabir ağımız ve muhabir bankalarımızla sürdürdüğümüz uzun soluklu ilişkilerimizin bir yansıması olarak, şimdi de 4 kıtadan 27 uluslararası bankanın katkılarıyla toplam 660 milyon dolar tutarındaki yılın ikinci sendikasyon kredisini de başarıyla temin ettik. Böylece rakip bankalar arasında yenileme oranını yüzde 100 seviyesinin üzerinde gerçekleştiren tek banka olduk. Böylelikle toplam sendikasyon kredi bakiyemiz 1,7 milyar dolar seviyesine ulaştı. Ayrıca geçen yıl sendikasyon listemizde olmayan 3 yeni bankanın sendikasyon kredimize ilgi göstermesi ve katılım sağlaması son derece memnuniyet vericidir. Bu kredi, hiç şüphesiz muhabir bankalarımızın milli ekonomimize ve Bankamıza olan güvenlerini bir kez daha teyit etmiştir. Bu vesileyle muhabir banka temsilcilerimize sağladıkları destekten ötürü bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.”

2020 Yılında Yurtdışından Getirilen Kaynak Konusunda Türkiye’de Birinci Banka Vakıf Bank

Bu yılın başından beri Türkiye’ye yurt dışından toplamda 3.9 milyar dolar kaynak getiren bir banka olduklarını söyleyen Üstünsalih, bu bakımdan ülke ekonomisine büyük katkı sağlandığının altını çizdi. Her alanda olduğu gibi uluslararası fonlama tarafında da yenilikleri ve fırsatları yakından takip ederek alternatifler üzerinde çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerine dikkat çeken Üstünsalih, “Toplam 12 milyar dolar tutarındaki uluslararası fonlamamızla bu alandaki öncü ve aktif konumumuzu koruyarak milli ekonomimize her anlamda katkı sağlamaya devam edeceğiz’’dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.