Ziraat Bankası ve KOSGEB ortak kampanya başlattı! %50 indirim var

Ziraat Bankası ve KOSGEB ortak kampanya başlattı! %50 indirim var

Ziraat Bankası küresel salgının etkilerini en aza indirmek için müşterilerine KOSGEB destekli kredi dağıtmaya başladı. Üstelik yeni kampanyaya katılmak çok kolay.

Ziraat Bankası küresel salgının etkilerini en aza indirmek için müşterilerine KOSGEB destekli kredi dağıtmaya başladı. Üstelik yeni kampanyaya katılmak çok kolay.

2019 yılının sonunda görülen koronavirüs, o zamanlar Dünya Sağlık Örgütü’nün de gündemine düşse de küresel salgın olmadığını belirtiyordu. Sonraları küresel bir salgın haline dönüşen koronavirüs, dünyayı kısa sürede etkisi altına aldı. Salgın ortaya çıkalı 1 yıl oldu ve halen pek çok kurum bu konuda destek sağlıyor. 2. dalganın daha büyük olduğu salgında Ziraat Bankası KOSGEB ortaklığı ile müşterilerine kredi dağıtıyor.

Ziraat Bankası ve KOSGEB kampanya başlattı

Ziraat Bankası, KOBİ’lere destek vermek amacıyla işletmelerin nakit ihtiyaçlarını karşılıyor. Ziraat Bankası ve KOSGEB işbirliği ile yapılan bu çalışma uygun faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile müşterilere sunuluyor.

Yeni destek paketinin özelliklerinden bahsetmek gerekirse bu hizmetten KOSGEB veri tabanında yer alan küçük ve orta ölçekli işletmeler faydalanabiliyor. Kampanya kapsamında indirimli faiz oranları ve nakdi krediler yer alıyor. KOBİ’lere en iyi desteğin sağlanması için kredi faizinin tamamının veya bir bölümünün KOSGEB tarafından karşılandığı bir kredi türüdür. Müşterilere sunulacak olan bu krediler ihracat desteği, işletme sermayesi desteği, acil istihdam, makine ve teçhizat gibi çeşitli alanlarda dağıtılıyor.

KOSGEB tarafından Ziraat Bankası ile birlikte uygulanan destek paketine başvuru yapmak isteyen bir KOBİ’li en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmelidir. Paketin diğer özellikleri arasında çek karnesi bedellerinde ve takas çek komisyonlarında %50 indirim fırsatının yer alıyor olması bulunmaktadır. Ayrıca kredilerin bağlı olduğu hesaplara herhangi bir hesap işletim ücreti de uygulanmıyor. Bu bağlamda oldukça şanslı olan KOBİ’ler krediyi kullanırken rahat bir nefes alıyor.

Kredilerin cari TL tabela faiz oranı üzerinden %15 indirim uygulanacağı belirtilirken AR-GE için destek programı kapsamında bu oran %20 olarak açıklandı. Bankacılık işlemlerinde ve EFT işlemleri için yapılacak olan işlemler ücretsiz olarak yer alacak. Ayrıca yıllık kart ücreti de alınmayacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.