1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Emekli İkramiyeleri Ne Kadar Olacak SSK ve Bağkur Ödemeleri Ne Zaman?
Emekli İkramiyeleri Ne Kadar Olacak SSK ve Bağkur Ödemeleri Ne Zaman?

Emekli İkramiyeleri Ne Kadar Olacak SSK ve Bağkur Ödemeleri Ne Zaman?

Emekliler kurban bayramı vesilesiyle ikramiyelerine çok yakında kavuşuyor. SSK emeklilerinden sonra Bağkur emeklilerinin ikramiyeleri banka hesaplarına yatacak. Emekliler...

A+A-
Emekliler kurban bayramı vesilesiyle ikramiyelerine çok yakında kavuşuyor. SSK emeklilerinden sonra Bağkur emeklilerinin ikramiyeleri banka hesaplarına yatacak. Emekliler bu ay hem zam hem de bayram ikramiyesi heyecanı yaşıyor. Kurban Bayramı ikramiyesinde ödeme takvimi belli oldu, gözler detaylara çevrildi. Ödemeler 17-29 Temmuz'da yapılacak. Zamlı maaş ve Kurban Bayramı ikramiyesi ödemeleri, yarın SSK emeklileriyle başlayacak, ardından da Bağ-Kur emeklileriyle devam edecek. 1.000'er lira bayram ikramiyesinden, bu ay içinde emekli aylığı bağlananlar da yararlanacak. Yeni emekliler, en az bin 500 lira aylığa kavuşurken, Kurban Bayramı ikramiyesini de alacak. Ayrıca isterse hemen '3 yıl maaşımı sizden alacağım' şeklindeki taahhüdünü verip banka promosyonundan yararlanabilecek. Yarın ödenmeye başlayacak Kurban Bayramı ikramiyesinden, bu ay emekli maaşı alacaklar da yararlanacak. Emeklilere en az 1.500 lira maaş, 1.000 lira ikramiye, 750 lira promosyon ödenecek. İşte SSK ve Bağ-kur emeklilerinin Kurban Bayramı ikramiyesi, zamlı maşş ve promosyon ile ilgili merak ettiği tüm detaylar... Yaklaşık 12.8 milyon emeklinin heyecanla beklediği gün geldi. Emeklilerin zamlı maaşları ödenmeye başladı. SSK emeklileri ile başlayacak ödemeler tahsis numarasına göre yapılıyor. Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 lira arasında olanlar en az 625 lira, 2 bin 500 liranın üstünde olanlar ise en az 750 lira promosyon alabilecek. İşte son dakika haberi ve detaylar haberkervani.com'da.

MAAŞA GÖRE ÖDEME

Maaşı bin 500 ile 2 bin 500 lira arasında olanlar en az 625 lira, 2 bin 500 liranın üstünde olanlar ise en az 750 lira promosyon alabilecek. Seçilen bankaya göre promosyon tutarı artabilecek. Kurban Bayramı ikramiyesinde ödeme takvimi belli oldu, gözler detaylara çevrildi. Ödemeler 17-29 Temmuz'da yapılacak. İşte merak edilen tüm detaylar...

Kimler yararlanacak?

SGK'dan yaşlılık, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri alanlara ödenecek. Ayrıca SGK'dan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahiplerine verilecek.

Ne kadar ödenecek?

Emekliler 1.000'er lira alacak. Diğer kesimlere ise hisse veya iş göremezlik derecesi oranında ödeme yapılacak.

2 aylık alanlar ne yapacak?

2 dosyadan hangisinde aylık oranı daha yüksek ise o dosya baz alınarak ödenecek.

Kesinti yapılabiliyor mu?

İkramiye ödemesinden kesinti yapılamıyor ve bu ödemeler haczedilemiyor.

Yeni emekliler de alabilecek mi?

Yaşlılık, ölüm, iş göremezlik aylığı bu ay bağlananlar da Kurban Bayramı ikramiyesinden yararlanacak.

Başvuru gerekiyor mu?

Hayır, SGK ödemeyi başvuru gerekmeksizin yapıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ne zaman alacak? SSK emeklileri 17-26 Temmuz, Bağ-Kur emeklileri 25-28 Temmuz tarihleri arasında aylık ödeme günlerinde hem yüzde 5.75 zamlı aylıklarını hem de bayram ikramiyelerini alacak.

Memur emeklilerine ödeme ne zaman?

Ziraat Bankası'ndan her ayın 1. ve 2. gününde aylıklarını alanlara 28 Temmuz'da, 3. 4. ve 5. gününde aylıklarını alanlara da 29 Temmuz'da ödemeler gerçekleştirilecek. Aylıklarını diğer bankalardan alanlara ise 28 Temmuz'da ödeme yapılacak.

Memur emeklileri bu tarihte sadece ikramiye mi alacak?

İkramiye ile birlikte Temmuz ayı zam farkı ve Ağustos aylıkları da ödenecek. Memur emeklileri bu ayın başında maaşını zamsız olarak almıştı. Bu da 28-29 Temmuz'da ödenecek. Ayrıca Ağustos aylıklarının ödeme tarihi Kurban Bayramı nedeniyle erkene çekildi.

Tutar artacak mı?

İkramiye tutarı yasa kapsamında 1.000 lira olarak belirlendi.

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını bildirdi. İşte tahsis numarasına göre ödeme günleri...

SSK EMEKLİLERİ

Tahsis no son rakamı Ödeme tarihi 9 17 Ocak 7 18 Ocak 5 19 Ocak 3 20 Ocak 1 21 Ocak 8 22 Ocak 6 23 Ocak 4 24 Ocak 2 25 Ocak 0 26 Ocak

BAĞ-KUR EMEKLİLERİ

Tahsis no son rakamı Ödeme tarihi 9, 7, 5 25 Ocak 3, 1 26 Ocak 8, 6, 4 27 Ocak 2, 0 28 Ocak Maaş ödeme tarihi Cumartesi gününe rastlayanların ödemesi cuma, pazar gününe rastlayanların ödemesi ise pazartesi yapılıyor.

SSK EMEKLİLERİ MAAŞLARINI HANGİ TARİHLERDE ALIYOR?

4A SSK kapsamında emekli olanların emekli aylıklarının ödeneceği tarih tahsis numarasının son rakamına göre belirlenmektedir. Tahsis numarasının son rakamı 9 olanlara her ayın 17'sinde, Tahsis numarasının son rakamı 7 olanlara her ayın 18'inde, Tahsis numarasının son rakamı 5 olanlara her ayın 19'unda, Tahsis numarasının son rakamı 3 olanlara her ayın 20'sinde, Tahsis numarasının son rakamı 1 olanlara her ayın 21'inde, Tahsis numarasının son rakamı 8 olanlara her ayın 22'sinde, Tahsis numarasının son rakamı 6 olanlara her ayın 23'ünde, Tahsis numarasının son rakamı 4 olanlara her ayın 24'ünde, Tahsis numarasının son rakamı 2 olanları her ayın 25'inde, Tahsis numarasının son rakamı 0 olanlara her ayın 26'sında aylıkları ve sürekli iş kazası sürekli iş göremezlik gelirleri ödenmektedir

EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİ MAAŞ ÖDEME GÜNLERİ NE ZAMAN?

Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım aylarında aylık alan birinci gruptakiler Doğum tarihleri 00–40 arasında olanlar maaşlarını Ayın 1. günde Doğum tarihleri 41–46 arasında olanlar maaşlarını Ayın 2. günde Doğum tarihleri 47–49 arasında olanlar maaşlarını Ayın 3. günde Doğum tarihleri 50–53 arasında olanlar maaşlarını Ayın 4. günde Doğum tarihleri 54–99 arasında olanlar maaşlarını Ayın 5. günde Mart, Haziran, Eylül, Aralık aylarında aylık alan ikinci gruptakiler Doğum tarihleri 00–22 arasında olanlar maaşlarını Ayın 1. günde Doğum tarihleri 23–28 arasında olanlar maaşlarını Ayın 2. günde Doğum tarihleri 29–48 arasında olanlar maaşlarını Ayın 3. günde Doğum tarihleri 49–54 arasında olanlar maaşlarını Ayın 4. günde Doğum tarihleri 54–99 arasında olanlar maaşlarını Ayın 5. günde Ocak, Nisan, Temmuz, Ekim aylarında aylık alan üçüncü gruptakiler Doğum tarihleri 00–33 arasında olanlar maaşlarını Ayın 1. günde Doğum tarihleri 34-37 arasında olanlar maaşlarını Ayın 2. günde Doğum tarihleri 38–40 arasında olanlar maaşlarını Ayın 3. günde Doğum tarihleri 41–43 arasında olanlar maaşlarını Ayın 4. günde Doğum tarihleri 44–99 arasında olanlar maaşlarını Ayın 5. günde maaşlarını alırlar. Emekli Sandığı maaş ödeme tarihi cumartesi gününe rastlayan grubun ödemesi cuma, pazar gününe rastlayan grubun ödemesi ise pazartesi günkü grup ile birleştirilerek yapılmaktadır.

BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ HANGİ TARİHLERDE?

Bağ-Kur'dan emekli olanların emekli maaşları tahsis numaralarının son rakamlarına göre ödemelerini alırlar. Emekli maaşı cumartesi gününe gelenlerin ödemeleri cuma günü, Pazar gününe gelenlerin ödemeleri ise Pazartesi günkü gruba dahil edilerek verilmektedir.

İşte ödeme günleri listesi:

Tahsis numarasının son rakamı 9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25'inde Tahsis numarasının son rakamı 3,1 olanlar her ayın 26'sında Tahsis numarasının son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar her ayın 27'sinde Tahsis numarasının son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde emekli maaşlarını alırlar.

SSK EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME GÜNLERİ

SSK emeklisi vatandaşlar, emekli maaşlarını tahsis numarasına göre belirlenen günlerde alırlar. İşte o günler: Tahsis numarasının son rakamına göre; - 9 olanlar her ayın 17'sinde, - 7 olanlara her ayın 18'inde, - 5 olanlara her ayın 19'unda, - 3 olanlara her ayın 20'sinde, - 1 olanlara her ayın 21'inde, - 8 olanlara her ayın 22'sinde, - 6 olanlara her ayın 23'ünde, - 4 olanlara her ayın 24'ünde, - 2 olanları her ayın 25'inde, - 0 olanlara her ayın 26'sında ödeme alırlar. Tahsis numarası; SGK tarafından emekli maaşı bağlanan kişileri tek bir numara aracılığıyla takip edebilmek adına belirlenmiş numaradır. Emekli tahsis numaranızı öğrendikten sonra son rakamına bakarak emekli maaşınızı hangi gün alabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kamu kurumlarında gerçekleştirilen pek çok işlemi online olarak yapabilme fırsatı sunan e Devlet, tahsis numarasının da öğrenilmesini kolaylaştırıyor.
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.