Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Emniyete göre Cemal Kaşıkçı’nın cesedi bakın nerede? Israrlılar…

Suudi Arabistan İstanbul Büyükelçiliği’nde vahşice katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedi hala bulunamadı. Polis, Kaşıkçı’nın cesedinin taşındığı değerlendirilen valizlerin başkonsolosluk konutundan bir daha çıkarılmadığı belirlendi. O kuyu baş şüpheli…

Emniyete göre Cemal Kaşıkçı’nın cesedi bakın nerede? Israrlılar…
  • 11.11.2018

SUUDİ Arabistan Başkonsolosluğu’na girer girmez boğularak öldürülen ve cesedi parçalanarak yok edilen Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin nerede olduğu hala bulunamadı. Suudi makamları bu konuda suskunluğa bürünürken, emniyet kaynaklarına göre, Kaşıkçı’nın cesedinin asitle yok edildiğine dair bir emare yok. Cesedin halen başkonsolosluk konutunda olduğu yönünde tespitler var. 

SAVCILIK KUYUDA ISRARLI… 2 Ekim’de gerçekleşen cinayet sonrası başlatılan soruşturmada, başta konsolosluk ve civarında olmak üzere İstanbul genelindeki 72 ayrı noktadan kamera kayıtları incelendi.  Konsolosluğa girdikten 2-3 saat sonra öldürülüp parçalara ayrıldığı ve konsolosluk konutuna taşındığı değerlendirilen Kaşıkçı’nın cesedinin taşınmasında kullanılan valizlerin bir daha konsolosluk konutundan çıkarılmadığı tespit edildi.

ARAMAM ISRARI SÜRÜYOR… Gerek konsolosluk binası, gerekse konsolosluk konutunda yapılan kriminal inceleme ve konut içerisinde bulunan su kuyusundan ve kanalizasyondan alınan su numunelerinde herhangi bir asit ve türevi eritici kimyasala rastlayamayan ekibin kuyuyu arama ısrarı da devam ediyor. 

SUUDİLER RAPORU GÖNDERMEZSE AÇIKLANACAK… Soruşturma için İstanbul’a gelen Suudi Başsavcı El Mücib’in kentte bulunduğu günlerde savcılık tarafından tekrar yapılan kuyuyu inceleme talebi kabul görmezken, Suudi yönetiminin “Türk yetkililerle paylaşacağız” dediği soruşturma raporunun gelmemesi durumunda ise Türk İstihbaratının elinde bulunan çok önemli birkaç delil ve bulgunun önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi. 

50 PRENS DESTEKLİYOR… Cinayet sonrası başlatılan soruşturmada olayın kriminal ayağını savcılıkla birlikte yürüten İstanbul polisinin, MİT’le ortaklaşa yaptığı araştırma ve çalışmalarda da vahşi cinayetin gerekçesine dair bilgiye ulaşıldığı öğrenildi. MİT’le ortaklaşa yapılan bu çalışmalarda elde edilen bilgiye göre Kaşıkçı’nın hedef haline gelmesinin nedeni, Suudi Arabistan’da geçen yıl yolsuzluk soruşturması kapsamında başkent Riyad’da otelde tutulan 50 prensin desteklediği isim olması. Kaşıkçı’nın ismi üzerinde mutabık olduğu prensler arasında esrarengiz şekilde ortadan kaybolan Prens Turki Bin Bandar ile Prens Suud Bin Saif El Nasır isimli 2 Suudi prensin de bulunduğu iddia ediliyor. 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ