1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Erdoğan'dan Vatandaşa Müjdeli Haber! 972 TL Alabilirsiniz! Şartları Neler?
Erdoğan'dan Vatandaşa Müjdeli Haber! 972 TL Alabilirsiniz! Şartları Neler?

Erdoğan'dan Vatandaşa Müjdeli Haber! 972 TL Alabilirsiniz! Şartları Neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamada 65 yaş üstü vatandaşlarımız 972 TL'lik yaşlılık aylığı müjdesini verdi. 65 yaş aylığını almanın şartları nelerdir? Kimler yaşlılık maaşı alabilir?

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş ve üzeri olan vatandaşlar için müjdeyi verdi. Yapmış olduğu açıklamayla 65 yaş ve üzerinde olan sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara 972 TL maaş ödemesi yapılacağını söyledi ve bu açıklama gündeme düştü. 65 yaş üstü vatandaşlar almış oldukları müjde karşısında şaşkınlar. Peki, 65 yaş ve üstü maaş ödemeleri kimlere yapılacak. Konuya dair son dakika haberleri…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 65 yaş ve üzerinde bulunanlara aylık 972 TL maaş ödemesi yapılacağı duyuruldu. Vatandaşlar için sağlanan desteklerden biri olan bu destek pek çok sayıda vatandaş tarafından yakından araştırılıyor.

65 Yaş Ve Üzerindekilere 972 TL Maaş Müjdesi! 

Başkan Tayyip Erdoğan tarafından müjde verildi. Yapılan açıklama ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlara ve sosyal güvencesi olmayanlara destek sağlamak amacıyla maaş verileceği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada kamuya ait Huzurevleri'nde hayatını sürdüren 27.000 üzerindeki yaşlıya her türlü ihtimamı gösterdiklerini söyledi. Bunun dışında sosyal güvencesi olmayan 805 bin yaşlıya da aylık 972 TL yaşlılık maaşı ödemesi yapıldığını, en düşük emekli maaşının 1.500 liranın üstünde çıkarıldığını da ilave eden Erdoğan sağlık hizmetlerinde yaşlılara öncelik tanındığını belirtti.

“Evde bakım hizmetleri ve ihtiyacı olan yaşlılara her türlü ihtiyaçlarını karşılayabilecek ihtimamı gösteriyoruz.” şeklinde açıklamasını tamamladı.

972 TL Maaş Başvuru Şartları Neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklama sonrası 972 TL'lik maaş ödemesi ile ilgili şartlar araştırmaya başladı. Merak içinde beklenen konu ve ilk koşullarla ilgili güvence şartı araştırılıyor. 65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlara SSK'lı veya Bağ-Kur'lu olmaması halinde yani sosyal güvencesi olmaması durumunda bu ödeme yapılacak aynı zamanda ikinci önemli şart da yerine getirilmelidir. Yaşlı vatandaşların bu maaştan faydalanması için hane içinde kendinin ve eşinin toplam gelirinin asgari ücretin üçte birinden daha az olması şartı aranmaktadır. Böylece 972 TL yardım desteğinden yararlanılabilecektir.

Yaşlılık Maaşı Başvurusu Nereye Yapılır?Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 65 yaş ve üzeri yaşlılar için belirtmiş olduğu 972 TL'lik maaş ödemesi pek çok vatandaş tarafından araştırılmaya başladı. Bir de başvuru işlemlerini nasıl ve nereye yapılacağı da araştırılan konular arasında vatandaşlar başvuru koşullarına uyum sağladıkları takdirde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvuru yapma fırsatı bulabilecek ya da ilçelerde bulunan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne giderek 972 TL maaştan yararlanabilecekler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.