Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Fırsatçılar Akaryakıtta’da Varlar! Dolar Düştü Ama Fiyatlar Hala Düşmedi…

Akaryakıt fiyatları dolarla birlikte meydana gelen artışla zirve noktalara ulaştı ancak dolardaki düşüşle birlikte aynı oranda inmedi. Bu durumda tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Petrol – İş Genel Başkanı Yaşar, devletin bu tarz fırsatçılık yapanları tespit edip gerekeni yapması gerektiğinin altını çizdi.

Fırsatçılar Akaryakıtta’da Varlar! Dolar Düştü Ama Fiyatlar Hala Düşmedi…
  • 28.11.2018

TÜRKİYE Petrol Kimya Lastik İşçileri Sendikası (Petrol-İş) Genel Başkanı Ali Ufuk Yaşar, akaryakıt fiyatlarının dövizle bağlantılı olması nedeniyle yükseldiğini ancak inmediğini belirterek akaryakıt fiyatlarındaki indirimin bazı bayilerce pompaya yansıtılmadığını savundu.

Bunun fırsatçılık olduğunu dile getiren Yaşar, “7 liralara çıkan döviz 5 küsurlara inmesine rağmen aradaki farktan istifade edenler var” ifadesini kullandı.

FIRSATÇILARA GÖZ AÇTIRMAYIN
Fırsatçılara göz açtırılmaması gerektiğini söyleyen Yaşar, şöyle devam etti: “Akaryakıt fiyatları dövizle bağlantılı olduğu için çıkıyor ancak inmiyor. İnmemesinin sebebi çeşitli mallarda olduğu gibi maalesef fırsatçılık. Mutlaka devletin buna bir çözüm bulması, bu fırsatçıları deşifre etmesi gerekiyor. Hala fırsatçılıklarını devam ettirerek akaryakıtta indirim yapmayanlara sivil toplum kuruluşları olarak itiraz ediyoruz.”

Yaşar, vatandaşların indirimi pompaya yansıtmayanları yetkililere bildirmesi gerektiğini dile getirdi.

Yaşar ekonomide yaşanan gelişmelere değinirken de şu ifadeleri kullandı: “Biz Ekonomik ve Sosyal Konseyin toplanması noktasında çağrılarımızı yineliyoruz. Bu konuyla alakalı mutlaka toplanmalı, mevcut ekonomik durum ve sonuçlarına dair ortak birtakım bildirimleri deklare edebilmeliyiz. Ekonomik koşullarının iyileştirilmesinde, konunun çözüm odaklı değerlendirilmesi gerekir. Bu konuda çeşitli önerilerimiz var. Üretici olarak beklentimiz, piyasanın döndürülebilmesi, çarkın çevrilebilmesi için çalışanlarımızın hak ve menfaatleri artırılarak, özellikle asgari ücret üzerine zam konuşulması.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ