Akaryakıta Zam bombardımanı! Bir Zam Daha Geldi LPG, Motorin, Benzin...

Akaryakıta Zam bombardımanı! Bir Zam Daha Geldi LPG, Motorin, Benzin...

Akaryakıt fiyatları ile alakalı son dakika gelişmesi yaşandı! petrol fiyatlarında meydana gelen artış ile dolar kurundaki Yükseliş akabinde "akaryakıta zam geldi mi?” sorusu vatandaşlar arasında merak edilerek cevabı arama motorlarında araştırılmaya başlandı.

Akaryakıt fiyatları ile alakalı son dakika gelişmesi yaşandı! petrol fiyatlarında meydana gelen artış ile dolar kurundaki Yükseliş akabinde "akaryakıta zam geldi mi?” sorusu vatandaşlar arasında merak edilerek cevabı arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Araç sahipleri açısından kötü haberi akaryakıt bayileri ilan etti. Buna göre geçtiğimiz gün 1.70 liralık artış gerçekleştirilen benzinin litre fiyatına bir yeni zam daha geldi. Buna göre gece yarısından 1.04 lira daha zamlı yapılarak 24 TL'ye yaklaştı. İşte karşınızda akaryakıt ve benzin fiyatı açısından son dakika gelişmeleri haberimizde...

Akaryakıt fiyatları üzerinde doğrudan bir şekilde etkisi bulunanBrent petrol piyasasındaki durumu ve dolar kurundaki yükseliş sonrası hali hazırda bir önceki gün zam gerçekleştirilen benzini bir yeni artış daha yapıldı. Buna göre geçtiğimiz gün yapılan 1.70 kuruş tutarındaki zammın hemen sonrasında bugünden itibaren geçerli olmak kaydıyla benzinin litre fiyatı 1.4 kuruş daha arttı.

Benzinin Litresi 24 Liraya Çıktı

Yapılan zam sonrasında benzin İstanbul'da 23. 87 kuruş, Ankara'da 23.96 ve İzmir'de ise 23.99 kuruştan satışa sunuldu.

Benzine yılbaşından itibaren bu yana 17 defa zam yapıldı ve bugünkü fiyat artışı ile beraber 18. zam gerçekleştirilmiş oldu.

EPGİS Fiyat Değişimlerini Duyurmama Kararı Almıştı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nunfiyatta meydana gelen değişimleri açıklayan tek sendika olan EPGİS ilgili suç duyurusunda bulunmasının hemen akabinde sendika, dava süreci sonuç alana kadar akaryakıtlar gerçekleştirilecek zamları kamuoyu ile paylaşmama kararı almıştı. Fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamasının sonrasında güncel rakamların yeniden zamlanmasıyla beraber şimdi gözler akaryakıt istasyonlarına çevrildi.

Son Zamlardan Sonra Büyük Şehirlerde Akaryakıt Fiyatı Ne Kadar Oldu?

  • İzmir'de benzin fiyatı 23.99 TL'ye çıkarken, motorin yani mazot fiyatı ise 22.14 TL'ye, LPG ise 11.4 TL’ye çıktı.
  • Ankara'da ise LPG'nin fiyatı 11.23 TL'den satışa sunulurken motorin yani mazotun fiyatı ise 22.17 TL ve benzin fiyatı ise 23.96 TL'den satışa sunuldu.
  • İstanbul'da motorinin yani mazotun fiyatı 22.09 TL'den istasyonlarda satışa sunulurken benzinin litre fiyatı 23.87 TL vlpg ise litre fiyatı 11.04 TL olacak şekilde satışa sunuldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.