MHP Lideri Devlet Bahçeli Neden Hiç Evlenmediğine Dair Açıklamalarda Bulundu!

MHP Lideri Devlet Bahçeli Neden Hiç Evlenmediğine Dair Açıklamalarda Bulundu!

MHP lideri Devlet Bahçeli neden bugüne kadar hiç evlenmediğine ve kiminle birlikte yaşadığına dair açıklama yaptı. İşte Bahçeli hakkında detaylar…

MHP lideri Devlet Bahçeli 20 yılı aşkın süredir partisinin başkanlığını yapmasına rağmen hiç iktidara gelemedi. Fakat buna rağmen liderliği parti tarafından hiç sorgulanmıyor. Bununla birlikte Bahçeli hakkında özellikle neden hiç evlenmediği merak ediliyor. Bahçeli, bu konuda Gazi Üniversitesi rektörlerinden Prof. Dr. Rıza Ayhan’a çeşitli açıklamalar yaptı. Ayhan, Bahçeli’nin 1987 yılından itibaren çeşitli evlilik girişimlerinin olduğunu; fakat bazı nedenlerden dolayı sonuçsuz kaldığını belirtti. Haberimizin devamında Bahçeli ve özel hayatı hakkında ilginç bilgiler bulunuyor.

Devlet Bahçeli’nin özel hayatı oldukça merak edilse de bilgiler son derece sınırlı. Hatta özel hayatına dair en az bilgi bulunan siyasi parti lideri denilebilir. Bu yüzden de birçok kimse Bahçeli’nin özel hayatıyla alakalı detaylı bilgilere sahip değil. Aile yaşamıyla alakalı bilgiler ise çok daha sınırlı.

Devlet Bahçeli’nin Özel Hayatı

Her ne kadar Devlet Bahçeli hakkında bilinenler az olsa da 1980 öncesi Ülkücü Hareketin tanınmış isimlerinden Oğuzhan Cengiz’in kaleme aldığı Türkmen Beyi Devlet Bahçeli adlı kitapta çeşitli detaylar bulunuyor. Kitapta, Bahçeli’nin hayatı en ince detaylarına kadar paylaşılıyor. Bunlar arasında elbette evlilik meselelerine dair de bilgiler bulunuyor. Bahçeli’nin evlilik konusunda bazı düşüncelerinin olduğu kitap, MHP liderinin aile yaşantısına dair bilgilere yer vermesiyle de önemli görünüyor.

Prof. Rıza Ayhan, Bahçeli’nin oldukça yakışıklı ve titiz giyinen bir kişi olduğunu belirtiyor. Bahçeli’nin evliliği ile alakalı da MHP liderinin o zamanlar uzun süre çalıştığını, başka şeylere pek vakit ayırmadığını belirtiyor. Çok büyük bir gayret ile çalışmasından dolayı Bahçeli’nin evlilik yapmaya fırsat bulamadığını söylediği gibi özel hayatıyla alakalı çeşitli açıklamalar da yapıyor.

Her Evlilik Girişimi Çeşitli Olaylarla Sekteye Uğramış

Ülkü Ocaklarının 12 Eylül döneminden önceki genel başkanlarından birisi olan Şefkat Çetin, Devlet Bahçeli’nin izdivaç girişimleriyle alakalı ilginç detaylar veriyor. Bahçeli’nin evlilik girişimlerinde olağanüstü olaylar olduğunu belirten Çetin, Bahçeli’nin annesinin onu evlendirmeye niyetli olduğunu; fakat bunu yapamadan vefat ettiğini ifade ediyor.

Evlilik girişimlerinden bir diğerinin ise siyasi atmosfer nedeniyle olmadığını belirten Çetin, 1991 seçimlerinin devreye girmesiyle girişimin sonuca ulaşmadığına söylüyor. 1987 yılından itibaren Bahçeli’nin her evlilik girişiminde bir olayın olduğunu, bu nedenle bir türlü Devlet Bahçeli’nin evlenemediği, bu zamana kadar gelindiğini belirtiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.