GÜNDEMTEKNOLOJİ

iPhone 11 için Selfie Testi Uygulandı: Sınıfta Kaldı!

Satış rakamlarıyla göz önünde olan iPhone 11 ‘ e selfie testi uygulandı. Fakat iPhone 11 bu testte maalesef beklenen verimi gösteremedi.

iPhone 11

Apple’ın geçtiğimiz yılın son çeyreğinde satışa sunduğu iPhone 11 oldukça makul bir fiyat etiketine sahipti. Elbette bunu Avrupa ve ABD için dile getiriyoruz. Yoksa ülkemizde 7000 TL üzerinde bir meblağı telefon için ödemek pek de makul görünmüyor.

Fiyatı özelinde Çin’den ABD’ye pek çok pazarda en çok satan akıllı telefon olan iPhone 11, DxOMark’ın selfie testinde adeta nal topladı.

Apple iPhone 11’in ön kamerasını 12 MP, f/2.2, 23mm (geniş), SL 3D, (derinlik/biyometrik sensor) özelliklerinde bir modül ile donatmıştı. Görünen o ki bu modül, günümüzdeki pek çok güncel modelden daha vasat bir selfie performansına sahip.


DxOMark’ın yaptığı puanlamaya göre iPhone 11’in ön kamerası fotoğraf tarafında 92, video tarafında ise 90 puan aldı. Ortalama puan da doğal olarak 91 oldu.

En iyi ön kamera performansına sahip telefonlar listesinde Huawei P40 Pro zirvede bulunuyor. Onu bir başka Huawei modeli olan nova 6 5G takip ediyor. Listenin geneline baktığımızda İlk 10 içerisinde Samsung ve Huawei cihazlarının ağırlıkta olduğunu görüyoruz.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı