Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

İran Cumhurbaşkanı ABD’yi Tehdit Etti!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’ye tehdit yağdırdı. ABD’nin İran’a karşı uygulama kapsamına aldığı petrol yaptırımlarına yönelik, İran’ın petrol ihracatı noktasında hiçbir durdurma yapamayacaklarını belirtti. ABD’nin bir gün İran’ın petrol ihtiyacını engelleyecek olursa Basra Körfezi üzerinde hiçbir şekilde petrol ihracatı yapılmasına izin verilmeyeceğini dile getirdi.

İran Cumhurbaşkanı ABD’yi Tehdit Etti!
  • 04.12.2018

İran ile ABD arasındaki gerilim büyüyor. Karşılıklı sert açıklamalara bir yenisi daha ekleniyor. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Semnan bölgesindeki Şahrud kentinde halka seslendi, hedefinde ABD vardı.

BASRA KÖRFEZİNE KIYISI OLAN ÜLKELERE VE ABD’YE MESAJ
Ruhani, ABD’nin İran’a uyguladığı yaptırımlara değinerek, “Petrolümüzü satıyoruz ve satmaya devam edeceğiz. ABD, İran’ın petrol ihracatını durduramaz. ABD, bir gün İran’ın petrol ihracatını engellerse, Basra Körfezi’nden hiç bir petrol ihraç edilmeyeceğini bilmeli” dedi.

ABD’nin bölgede İran fobisi oluşturarak İran’ı izole etmeye çalıştığını savunan Ruhani, ” Herhangi komşumuzun düşmanı değiliz ve olmayacağız. ABD, dünya ve bölge ülkeleriyle ticari ilişkilerimizi kesemeyecek” dedi.

YEMEN’İN KAZANMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
“Ezilen Yemen halkının saldırgan Suudi Arabistan’a karşı askeri ve siyasi zafer kazanması için çabaladıklarını ” söyleyen Ruhani, ” Yemen halkı kazanacak , Suud Hanedanı ve ABD burada da yenilecek “dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ