Haber Kervanı -
$ DOLAR → Alış: 5,79 / Satış: 5,81
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,53

İşe 15 Kişi Alınacak Duyurusu Yapıldı, 1.040 Başvuru Geldi!

Afyonkarahisar’da İŞKUR İl Müdürlüğü’nün, 6 aylığına 15 kişilik personel alacağını duyan vatandaşlar, İŞKUR önünde uzun kuyruklar oluşturarak başvuruda bulundu. 15 kişilik kadro açıldı fakat gelen başvuru sayısı 1.040 olarak belirlendi.

İşe 15 Kişi Alınacak Duyurusu Yapıldı, 1.040 Başvuru Geldi!
  • 27.02.2019

Afyonkarahisar’da Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü tarafından Toplum Yararına Çalışma Programı (TYP) kapsamında 6 aylığına işe alınacak 15 kişi için bin 40 kişi başvurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne alınacak 15 kişi için yapılan kura çekimi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.Kura çekimi Afyonkarahisar 3. noteri katibi Hüseyin Derin huzurunda yapıldı.

15 KİŞİLİK KADRO İÇİN UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Kura çekimi öncesi başvurularla ilgili bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Yasin Evcin, merkez ve 4 ilçede görev yapacak 15 kişilik kadro için bin 40 kişinin başvurduğunu, daha önce engelli ve eski hükümlülere öncelik tanınarak ayrı bir kura çekildiğini kaydetti. Vatandaşlar, iş için uzun kuyruklar oluşturup heyecanla bekledi.

BAŞVURU SAHİPLERİ KURA ÇEKTİ

Açıklamanın ardından kura çekimi yapılacak cam fanusa konulan isimler, kuraya gelen başvuru sahipleri tarafından çekilerek belirlendi. Kura çekiminde adı çıkanlar İŞKUR tarafından belirlenen işe başlama takvimine göre işe başlayacak ve 6 ay boyunca çalışacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ