2021 KPSS Şartsız 3500 TL Maaşla İŞKUR Personel Alımı Yapılacak! Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

2021 KPSS Şartsız 3500 TL Maaşla İŞKUR Personel Alımı Yapılacak! Personel Alımı Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR personel alımına ilişkin detayları açıkladı. 60 KPSS şartı veya KPSS şartı olmadan kamu işçisi alımı için başvurular başlatılacak. İŞKUR kayıt işlemini gerçekleştiren vatandaşlar iş ilanına ulaşmak için iş arayanlar kısmındaki “üye ol” butonuna tıklamaları gerekiyor. İşte KPSS şartsız ve ilkokul mezunu 3500 TL maaşla personel alımına ilişkin son dakika haberleri…

İlkokul mezunu ve kamu personel sınavı şartı olmaksızın personel alımı yapılacağı açıklandı. Başvurular pek çok vatandaş tarafından yakından araştırılıyor. Özellikle pandemi döneminde İŞKUR tarafından personel alımı ilanı yayınlanmaya devam ediyor. İş arayışındaki vatandaşlar başvuru sürecini ve başvurular için gerekli şartları araştırıyor. KPSS şartı aranmadan ve 60 puan KPSS şartı ile kamu işçisi alımı yapılacak. İŞKUR üzerinden alım detayları açıklandı.

Pandemi döneminde vatandaş iş imkanlarını değerlendirmeye çalışıyor. İçişleri Bakanlığı bu sene 20.000 merkez ve 1751'de taşra teşkilatında istihdam edilecek şekilde 1772 sözleşmeli personel alımı yapılacağı belirtti. Yapılan açıklamaya göre bakanlıkta arşiv uzmanı, avukat, çözümleyici büro personeli, programcı, bilgisayar mühendisi, şoför, harita mühendisi, makine mühendisi, bilgisayar ve harita teknikeri, elektrik elektronik mühendisi, teknisyen, şehir plancısı, çağrı karşılama personeli gibi kadrolar için alım yapılacak.

İş için uygun olan vatandaşlar İçişleri Bakanlığı'na personel alımı için başvuru yapabilecekler. İçişleri Bakanlığı'na son 4 yılın en yüksek sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Personel alımına ilişkin detaylar araştırılıyor. Alım ile bu yıl 112 acil çağrı merkezlerine ilk defa çağrı karşılama personeli alımı yapılacak ve 1462 personel görevlendirilmesi öngörülüyor. Kadro için başvuruların 800 kişisi çağrı merkezi hizmetleri bölümünden mezun olması şartı aranıyor. Personel alımı ilanına ulaşmak isteyenler de İçişleri Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında genel müdürlüğün internet sitesinden gerekli bilgiyi ve desteği alabilecekler.

Bakan Selçuk İŞKUR tarafından aktif işgücü piyasası programları aracılığı ile işgücüne nitelik kazandırmaya devam eden programları yapmayı sürdürüyor. Ayrıca konuya ilişkin açıklamada yaptı.

2020 yılında kullanılan mesleki eğitim kurslarından mezun olan 87 bin kişinin, işbaşı eğitim programlarından 336 bin kişinin faydalandığını belirtti. Programa ve kursa katılanların kişilerin % 52'sinin kadınlardan oluştuğunu söyleyen bakan toplam katılımcı yüzdesinin 47’sini 24 yaş altı gruplar oluşturuyor. 183 bin kişiyi mimarlar, 8 bin kişiyi ise bilgi ve iletişim sektöründe aktif işgücü programından yararlanılmıştır şeklinde açıklamada bulundu. Ayrıca koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlamalara rağmen 151 bin kişinin İŞKUR tarafından düzenlenen kurslara katıldığını belirten Selçuk bu yıl artan bir ivme ile vatandaşların işgücü piyasası program yararlanmanın altını çizdi.

İŞBAŞI Eğitim Programı Nedir, Kimler Yararlanabilir?

İŞKUR'dan işbaşı eğitim programına katılabilmek için başvuru yapmak gerekiyor. Kuruma kayıtlı olan işsizlerin mesleki tecrübe kazanabilmeleri ve teorik eğitim sonrasında mesleklerde uygulamalı eğitim alabilmeleri ve çalışma ortamına uyum sağlayabilmeleri amacıyla düzenlenmiş program türüdür. İşsizlere mesleki yeterlilik sağlayabilecekleri ve tecrübe kazanabilecekleri program İŞKUR tarafından ücret ödenerek verilmektedir. Programa katılmak isteyen vatandaşlar işyerini kendileri bulabilecekleri gibi kurum tarafından kendilerine çalışılacak bir yer bulunmasını talep edebilirler. Katılımcılar da kursiyerleri aynı şekilde çalışanın kendileri belirleyebilecekleri gibi kurum tarafından çalışan talebinde bulunabilirler.

İşbaşı eğitim kursları başvuru yapacak vatandaşların bazı özellikleri taşımaları gerekmektedir. İŞKUR üzerine kayıtlı işsiz olmak, en az 15 yaşından büyük olmak, işverenin birinci ya da ikinci dereceden akrabası olmamak gerekiyor. İşverenin eşi ya da kan hısımı olmamak, eğitime son 1 ay kaldığı dönemde uzun zamanlı bir şekilde sigorta primi bulunmamak, eğitimin başlamasına 3 ay kala eğitime başvuru yapan kişinin işverenin daha önceden çalışanı olmaması şartları aranmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum