İŞKUR Açıkladı! Annelere Aylık 2870 TL Verecek! Ödeme İçin Gerekli Şartlar Nedir?

İŞKUR Açıkladı! Annelere Aylık 2870 TL Verecek! Ödeme İçin Gerekli Şartlar Nedir?

İŞKUR’dan anneler ayda 2.870 TL ödeme alabilecek! Peki, İŞKUR başvurusu için hangi şartları taşıyor olmak gerekiyor? Kadınlara hangi alanda ödeme veriliyor? İŞKUR kadınların istihdamını güçlendirmek amacıyla 0-15 yaş arasındaki çocuğu olanlara destek veriyor. Annelere destek ödemeleri verilmeye başlandı. İşte anne projesi ile İŞKUR'dan yapılacak. O ödemeye ilişkin detaylar ve son dakika haberleri…

İşte anne projesi kapsamında devlet destekli ödemeler vermeye başladı. 0- 15 yaş arası çocuğu olanlara İŞKUR faaliyetinden yararlananlara ve işbaşı eğitim programına katılanlara 2021 yılında günlük 95 TL ödeme verilmesine karar verildi. İŞKUR'dan hizmet içi eğitim programına ve meslek kursuna katılmaları halinde aylık ödeme yapılacak. Devlet işi olmayan annelere yönelik mesleki eğitim kursları düzenleyerek bu kapsamda annelere 2870 TL ve 3 ayda toplamda 8.610 TL maaş ödemesi almalarını sağlıyor.

İŞKUR'dan Annelere Büyük Müjde! Aylık Ödeme 2.870 TL Olacak?

0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere başvuru yapmaları durumunda ve iş hayatına alışmaları amacıyla destek ödemesi yapılıyor. İŞKUR işte anne projesi başvurusu gerçekleştiren annelere istihdamı arttırmak amacıyla 2870 TL ödeme veriyor. Çalışmak isteyen tüm kadınların İŞKUR tarafından hazırlanan bu proje ile hem işbaşı mesleki eğitim kursları hem de iş imkanı veriyor. Bu süre boyunca maaş ödemesi almaları mümkün olacak.

2021 yılında İŞKUR'dan yapılan ödemelere yenileri eklendi. İşte anne projesi kapsamında belirlenen şartları sağlayanlara ödeme veriliyor Türk İş Kurumu tarafından kadınların işgücüne aktif bir şekilde destek sağlamak amacıyla mesleki deneyim ve tecrübe edilmeleri için teorik eğitim aldıkları mesleklerde uygulama deneyim kazanmaları için faaliyetler sürdürülüyor. 100 günlük bir plan ile devreye alınan bu projelerden biri olan kadın istihdamının İşte Anne Projesi ile desteklenmesi, projesi kapsamında İŞKUR'dan düzenlenen mesleki eğitim kursuna veya işbaşı eğitim programına uygun olanların kursa ve programa devamlılığı sağlanıyor. İŞKUR tarafından belirlenen tutarda kursiyer veya katılımcı için zaruri gider ödenmesi sağlanacak.

İŞKUR Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR'dan ödeme alınabilmesi için bazı şartları taşımak gerekiyor.

  • İŞKUR başvuru tarihi öncesi 3 ay boyunca işyerinde çalışan olmamak
  • İşverenin birinci ve ikinci derece akrabası olmamak
  • Başvuru tarihi öncesinde son 1 ay içinde emeklilik veya malullük primi almıyor olmak şartlarına uygun olan kişilerin başvurusu değerlendirilecek.
  • En fazla 8 saat haftada 45 saati geçmeyecek şekilde çalışma programları oluşturulacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum