İşsiz Vatandaşa İŞKUR'dan 100 TL Günlük Harçlık Müjdesi Geldi! İşte Başvuru Şartları Ve Detayları…

İşsiz Vatandaşa İŞKUR'dan 100 TL Günlük Harçlık Müjdesi Geldi! İşte Başvuru Şartları Ve Detayları…

Pandemi sebebiyle iş arayışında olan vatandaşlara müjde verildi. İŞKUR meslek kursuna katılan vatandaşlar 100 TL harçlık ödemesi alabilecek. İŞKUR Türkiye'nin gençlerine fırsatlar sunmaya devam ediyor. 2021 yılında kurs desteği sağlanacak. Geçtiğimiz yıl 423 bin kişinin katılım gösterdiği meslek kursları ve işbaşı eğitim programları bu yıl da sürecek. Günlük 100 TL'ye harçlık başvuru şartları...

İŞKUR'dan büyük müjde açıklandı. Günlük 100 TL’ye kadar harçlık ödemesi yapılacak. Başvuru şartları ve tarihi hakkında detaylar merak ediliyor. Türkiye'nin gençlerine geçtiğimiz yıl 423 bin kişinin katılımı ile sağlanan meslek kursları ve işbaşı eğitim programları ile 100 TL kazandıran bu kurslara başvuru şartları nedir? İşte konuya ilişkin son dakika haberleri…

İŞKUR müjdeyi verdi. Başvuranlar günlük 100 TL para kazanacak. Türkiye'nin gençlerine geçtiğimiz yıl 423 bin kişinin katılım sağladığı kurslara bu yılda katılım devam ediyor. 100 lira günlük harçlık kazandıran o kurs başvurularına ilişkin detaylar merak ediliyor.

2021 yılında kurslara katılmak isteyen kişilerin sayısı artacak gibi görünüyor. İş bulmak için kurs desteğine başvuru yapacak vatandaşlar geçtiğimiz yıl 423 bin kişiye açmıştı. Bu yılda başvurular devam edecek. Meslek kurslarına katılan gençler hem iş öğrenecek hem de cep harçlığı kazanacak. Çalışma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 2020 yılında bu sayının 423 000 olduğu belirtildi. İşbaşı eğitim programından yararlanan kişi sayısının bu yıl da artması bekleniyor.

Kadınların Sayısı Erkeklerden Yüksek

2020 yılında gerçekleştirilen mesleki eğitim kurslarından 87 bin kişi işbaşı eğitim programından ise 336 bin kişi faydalandı. Bakan Selçuk yapılan tespite göre katılanların % 52'sinin kadınlardan oluştuğunu söyledi. Gençlerin de yoğun bir şekilde ilgisinin sürdüğünü belirten Bakan Selçuk % 47'sinin ise 24 yaşın altındaki gençlerden oluştuğunu söyledi. 183 bin kişiyi imalat sektöründe, 8 bin kişi ise bilgi ve iletişim sektöründe işbaşı programından faydalandı şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Sağlık Primi de Ödenecek!

Kursa katılım gösteren vatandaşların sağlık primleri de ödeniyor. İşbaşı eğitim programına ve meslek kurslarına katılan vatandaşların genel sağlık sigortası primi ve iş kazası ile meslek hastalığı sigortası primi İŞKUR tarafından ödenmektedir.

Çocuğu olan ve kurslara katılmak isteyen kadınlara işbaşı eğitim programına katılmaları ve meslek kurslarından yararlanmaları halinde 2 ile 5 yaş arasında çocukları varsa 400 TL bakım desteği ödemesi yapılmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.